Newsletter

Biznes i finanse

Nowy Fiat 500 zdobywcą nagrody „Red Dot Award 2020”

16.10.2020, 12:04aktualizacja: 16.10.2020, 12:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FCA/ Nowy Fiat 500 zdobywcą nagrody „Red Dot Award 2020”
FCA/ Nowy Fiat 500 zdobywcą nagrody „Red Dot Award 2020”
Nowy Fiat 500, pierwszy w pełni elektryczny samochód FCA, zdobył „Red Dot Award 2020" w kategorii „Design Concept”, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Ceremonia „Red Dot Awards 2020" odbyła się online. Nowemu Fiatowi 500 przyznano nagrodę w kategorii „Design Concept", jednej z trzech w konkursie „Red Dot Design Award".

Te prestiżowe nagrody zostały przyznane przez międzynarodowe jury, składające się z 21 najbardziej uznanych specjalistów i wykładowców wzornictwa na świecie. Nowemu miejskiemu samochodowi Fiata przyznano nagrodę za doskonałe, unikatowe wzornictwo oraz wyróżnianie się na tle konkurencji. W 2019 roku taką samą nagrodę otrzymał koncept Fiat Centoventi.

„Przyznanie nagrody +Red Dot Award+ napawa mnie dumą, bo 500 zawsze podążała z duchem czasu. Model zmienia się, gdy zmieniają się potrzeby społeczne. Tak też jest w przypadku trzeciej generacji 500, która ma być odpowiedzią na nowe potrzeby związane z mobilnością. Nowy Fiat 500 został stworzony, zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech, jako wykonany z pietyzmem i miłością autentyczny produkt +domowej roboty+. Od samego początku projekt nowej 500 zarażał nas wszystkich swoją pozytywnością, niosąc ze sobą radość i kreatywność. Ta w pełni włoska inwencja, sprawdzająca się już od 63 lat i niosąca za sobą sukcesy, teraz zaowocowała nowym, w pełni elektrycznym, zaawansowanym pod względem technologii i komunikacji samochodem, pozostającym jednak zawsze w stylu 500. To nieustająco olśniewający, ujmujący i ewoluujący model, gotowy by stać się obiektem pożądania w dobie bezemisyjnej mobilności w czystym duchu La dolce vita" - powiedział Olivier François, prezes marki Fiat.

W czasach, gdy mobilność ma być bardziej zrównoważona, skomunikowana i autonomiczna, jednocześnie przy coraz bardziej rygorystycznych przepisach, III generacja Fiata 500 po raz kolejny wysuwa się na pierwszy plan, oddając dodatkowo cały swój potencjał ujęty w designie i przyjemności z jazdy. Nie jest to tylko rewolucja, ale odrodzenie ducha, które może inspirować do odnowy. Tak naprawdę zasady i przepisy nie wystarczą do prawdziwej rewolucji, potrzebny jest produkt tak ikoniczny i piękny, jak nowy Fiat 500.

„W przypadku nowego Fiata 500 naszym celem było stworzenie elektrycznego samochodu z duszą, którego stylistyka mocno odwzorowuje włoskie podejście do stylu i wyzwala uczucia, które można czerpać z rzeźbiarskiego trendu nowej 500, zawartego zarówno w jej +oczach+, reflektorach, jak i we wnętrzu. Chcieliśmy stworzyć wyjątkowy produkt, jako wyraz włoskiego ducha, takiego, jaki Włochy jako naród i Fiat jako marka, mogą tworzyć dzisiaj. Zdobycie +Red Dot Award+ jest wielkim wyróżnieniem dla całego zespołu, który pracował nad projektem nowej 500" - powiedział Klaus Busse, dyrektor działu EMEA FCA Design.

Konkurs „Red Dot Design Awards" został ogłoszony po raz pierwszy w 1955 roku i z czasem stał się jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego. Przyznawane w trzech kategoriach (Product Design, Communication Design i Concept Design) nagrody „Red Dot Design Awards” są skierowane do wszystkich firm, dla których wzornictwo ich produktów ma duże znaczenie. Międzynarodowe jury, składające się z niezależnych projektantów, wykładowców i dziennikarzy, ocenia projekty według takich kryteriów, jak innowacyjność, jakość, funkcjonalność i zrównoważony rozwój.

W tym roku do konkursu wpłynęło ponad 4100 zgłoszeń z 52 krajów, z czego 187 projektów otrzymało nagrody.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.10.2020, 12:04
Źródło informacji FCA Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ