Newsletter

Nowy gracz na polskim rynku NFT

22.07.2022, 10:25aktualizacja: 22.07.2022, 10:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PrimeTime PR
PrimeTime PR
Projekt Flat For Flip wchodzi na rynek NFT z innowacyjnym pomysłem. Chce połączyć dwa odrębne sektory - kryptowalut i nieruchomości.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce - opiera się głównie na współinwestowaniu użytkowników w zakup nieruchomości. Autorzy projektu chcą połączyć ambicje inwestorów z tradycyjnego rynku nieruchomości oraz tych ze świata kryptowalut, którzy mają w planach ulokowanie kapitału w innych niż dotychczas sektorach gospodarki.

„Chcemy pokazać inwestorom coś nowego, coś na co warto zwrócić uwagę. Mamy zamiar w pewien sposób połączyć ze sobą dwie społeczności po to, by osobom z rynku nieruchomości pokazać, że istnieje coś takiego jak żywa społeczność zrzeszona wokół NFT, która zarabia na cyfrowych walutach i tokenach. Inwestorzy nieruchomościowi często zdają sobie sprawę z tego, że rentowność sektora NFT jest bardzo duża, toteż chcą się czegoś o nim nauczyć. Z kolei osoby “siedzące” w kryptowalutach chciałyby zainwestować kapitał w coś namacalnego i zdywersyfikować w ten sposób swój portfel. Nasz projekt ma być swoistym pomostem między tymi dwoma światami” - mówi Marcin Bochenek z Flat for Flip.

W ramach projektu autorstwa Flat for Flip wyemitowanych zostanie 7777 tokenów NFT przedstawiających apartamenty w różnych miastach w 7 krajach Europy. Magia liczb? Nie do końca - tokeny, o których mowa dają ich nabywcom realne korzyści. Z jednej strony jest to wyżej wspomniany dostęp do ograniczonej społeczności, zrzeszającej osoby z branży nieruchomości oraz przedstawicieli świata krypto - posiadacze takiego “wstępu” będą mogli np. brać udział w specjalnych konferencjach dla inwestorów oraz otrzymają dostęp do specjalistycznych kursów z zakresu nieruchomości, niedostępnych nigdzie indziej. Z drugiej natomiast strony użytkownicy dostaną możliwość zarobku bezpośrednio ze sprzedaży nabytych NFT. Z tym związana jest zresztą ciekawa użyteczność tokenów - wręcz rewolucyjna, jak na dotychczasowe standardy rynku - czyli specjalnie zaprojektowany system dochodu pasywnego. Na czym dokładnie polega? Jeżeli dany klient zakupi NFT na rynku pierwotnym podczas tzw. MINTU (tj. będzie jego pierwszym właścicielem) i zdecyduje się go sprzedać na giełdzie Opensea, to z każdą kolejną sprzedażą innym użytkownikom będzie on każdorazowo otrzymywać 3 proc. z przeprowadzanych później transakcji.

Flat for Flip ma w zamierzeniach stanowić przystępne “wejście” w technologię NFT dla osób związanych z tradycyjnym rynkiem nieruchomości. Kwota inwestycji nie jest wygórowana, a sama firma krok po kroku uczy jak założyć portfel kryptowalut, kupić walutę Ethereum i nabyć docelowe NFT.

Źródło informacji: PrimeTime PR

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.07.2022, 10:25
Źródło informacji PrimeTime PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.