Newsletter

Nowy kalendarz Rajdowego Pucharu Abarth 2020: 6 rund w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA (ERC), w tym nowy, spektakularny Rajd Azorów

30.06.2020, 15:41aktualizacja: 30.06.2020, 15:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FCA/Abarth Rally Cup (1)
FCA/Abarth Rally Cup (1)
- Sezon 2020 Rajdowego Pucharu Abartha oficjalnie rozpoczyna się 24 lipca br. od Rally di Roma Capitale, a następnie będzie kontynuowany na Łotwie, w Czechach, Portugalii, na Węgrzech i w Hiszpanii. - Nowym wydarzeniem jest Rajd Azorów, w kalendarzu jedna z najbardziej spektakularnych, międzynarodowych imprez sportowych.

Sezon 2020 Rajdowego Pucharu Abartha (Abarth Rally Cup 2020) będzie gotowy, by ponownie ruszyć 24 lipca br. podczas Rally di Roma Capitale - zawodów otwierających FIA ERC 2020.

W ciągu ostatnich kilku dni opublikowano nowy kalendarz spotkań jednomarkowych zarezerwowanych dla Abarth 124 rally, składający się z 6 prestiżowych zawodów, z których wszystkie wliczają się do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy.

Cztery z nich odbywają się na asfalcie: Rally di Roma Capitale (24-26 lipca), Barum Czech Rally Zlin (28-30 sierpnia), Rajd Węgier (6-8 listopada) i Rajd Wysp Kanaryjskich (26-28 listopada); natomiast pozostałe dwa odbywają się na szutrze: Rally Liepaja na Łotwie (14-16 sierpnia) i Rajd Azorów, zaplanowany na 17 do 19 września.

Ten ostatni jest nowym wydarzeniem w sezonie 2020. Rajd na portugalskim archipelagu jest jednym z najbardziej spektakularnych na świecie ze względu na zapierającą dech w piersiach scenerię, w której mierzą się zawodnicy. Szczególnie osławionym odcinkiem jest odcinek specjalny Sete Cidades, który przebiega wzdłuż krawędzi wulkanicznego jeziora kraterowego.

Jest to dodatkowa szansa dla kierowców biorących udział w Rajdowym Pucharze Abartha, z pulą nagród w wysokości 30000 euro za każdy rajd i nagrodą główną dla zwycięzcy mistrzostw o tej samej wysokości. Ostateczne rozstrzygnięcie Rajdowego Pucharu Abartha zostanie ustalone w oparciu o 5 najlepszych wyników.

Marka z logo Skorpiona będzie służyła wsparciem na torze również prywatnym zespołom, a inżynierowie i technicy będą świadczyć usługi w zakresie części zamiennych oraz Abarth Hospitality.

Czekając na wznowienie sezonu 2020 Rajdowego Pucharu Abartha, w filmie pod linkiem Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, oraz Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC, podsumowują sukcesy sportowe Abarth 124 rally i Rajdowego Pucharu Abartha, będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.06.2020, 15:41
Źródło informacji FCA Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ