Newsletter

Nowy Tomyśl: Elektryczne i wodorowe autobusy dla sześciu miast w Wielkopolsce w tym dla Nowego Tomyśla!

12.12.2022, 14:54aktualizacja: 12.12.2022, 14:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Nowy Tomyśl
Fot. UM Nowy Tomyśl
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże samorządom 48,4 mln zł na rozwój zeroemisyjnej komunikacji publicznej w sześciu miastach w województwie wielkopolskim (Gniezno, Kórnik, Nowy Tomyśl, Piła, Swarzędz, Września).

NFOŚiGW dofinansuje zakup łącznie 25 autobusów elektrycznych i wodorowych na potrzeby transportu zbiorowego, a także budowę infrastruktury do ładowania tych pojazdów.

Umowy z samorządami zostały podpisane 9 grudnia br. Dokumenty w imieniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał wiceprezes NFOŚiGW Sławomir Mazurek, a ze strony Gminy Nowy Tomyśl I Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Adrianna Zielińska.

Dofinansowanie pochodzi z realizowanego przez NFOŚiGW wieloletniego programu priorytetowego „Zielony Transport Publiczny” („ZTP”), poprzez który wspierany jest w Polsce rozwój ekologicznej, zeroemisyjnej komunikacji miejskiej. Głównym celem programu jest zmniejszenie wykorzystania paliw emisyjnych w transporcie zbiorowym, a w konsekwencji – poprawa stanu powietrza w ośrodkach miejskich.

W ramach przedsięwzięcia Gmina Nowy Tomyśl zakupi 1 autobus o napędzie elektrycznym. Do jego ładowania posłużą 2 punkty zainstalowane na terenie spółki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej oraz 1 ładowarka mobilna. Szkolenie przejdą co najmniej 3 osoby. Dotacja
z NFOŚiGW: ponad 1,5 mln zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.12.2022, 14:54
Źródło informacji Nowy Tomyśl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.