Newsletter

O współpracy samorządów z Chinami - konferencja w Łodzi

18.08.2014, 12:42aktualizacja: 18.08.2014, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konferencja
Konferencja
Samorządowców, akademików i wszystkich zainteresowanych współpracą z Chinami zapraszamy do udziału w III Stałej Ogólnopolskiej Konferencji Współpracy Międzynarodowej Samorządów pt. "Doświadczenia, perspektywy, wyzwania współpracy polskich samorządów z chińskimi władzami lokalnymi".

Wydarzenie odbędzie się 26 września 2014 r. w Łodzi, w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Rejestracja uczestnictwa i szczegółowe informacje na stronie http://chiny.lodzkie.pl.

Celem spotkania jest przybliżenie zainteresowanym specyfiki Chin jako partnera we współpracy regionalnej oraz najbardziej perspektywicznych kierunków jej rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem roli władz lokalnych. Eksperci opowiedzą o gospodarczych, politycznych, edukacyjnych i kulturowych aspektach relacji z tak ważnym partnerem, jakim jest Państwo Środka. Podczas konferencji zostanie również zaprezentowany przewodnik dla polskich samorządów po współpracy z chińskimi władzami lokalnymi.

Wybór Łodzi na gospodarza konferencji nie jest przypadkowy. Łódź posiada w Chinach partnerskie miasto Tianjin oraz bezpośrednie kolejowe połączenie towarowe z miastem Chengdu, zaś województwo łódzkie współpracuje z prowincjami Guangdong i Syczuan. W marcu br. nastąpiła inauguracja działalności wspólnego biura miasta i województwa w Chengdu. W swoim sejmowym wystąpieniu w maju 2014 r. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił, że Łódź ma szansę stać się miastem obsługującym handel firm z całego regionu z Chinami.

Udział w konferencji wezmą m.in. prof. Kerry Brown - uznany ekspert ds. chińskich, były pracownik służby dyplomatycznej Wielkiej Brytanii, oraz prof. Yang Long - badacz z Nankai University w Tianjin. Partnerami konferencji są EU Project Innovation Centre (Chengdu) oraz China Council for the Promotion of International Trade (Sichuan).

Patronaty honorowe: Minister Gospodarki RP, Minister Infrastruktury i Rozwoju RP, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.08.2014, 12:42
Źródło informacji Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ