Newsletter

Biznes i finanse

OANDA mianuje Marcina Niewiadomskiego dyrektorem na teren Europy

06.04.2021, 09:03aktualizacja: 06.04.2021, 09:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LONDYN, 6 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- OANDA, światowy lider w dziedzinie usług obrotu instrumentami finansowymi, usług walutowych i usług analitycznych online, ma przyjemność ogłosić powołanie Marcina Niewiadomskiego na stanowisko dyrektora na Europę, którego zadaniem będzie kształtowanie rozwoju firmy we wszystkich 27 krajach członkowskich UE. Niewiadomski będzie też dalej pełnił funkcję prezesa Domu Maklerskiego TMS Brokers SA w siedzibie firmy w Warszawie.

Niewiadomski stoi na czele TMS od 6 lat, zarządzając transformacją cyfrową firmy oraz rozszerzając zarówno jej ofertę produktową, jak i zasięg geograficzny. W swoim dorobku ma również współpracę z kilkoma dużymi graczami na rynku finansowym, w tym Link4 w okresie, gdy należała do Grupy RSA, a także Provident Polska, Kredyt Bank (KBC Bank), GMAC Bank i BRE Bank Securities.

„Marcin to weteran branży z 25-letnim doświadczeniem w sektorze usług finansowych, więc jego wybór na dyrektora w Europie był oczywisty. Wnosi on niezrównaną wiedzę na temat branży usług finansowych i dogłębne zrozumienie rynku europejskiego, co stanowić będzie bezcenny atut naszej firmy w kontekście realizacji jej strategii w nadchodzących latach” - powiedział David Hodge, Chief Revenue Officer i Chief Executive Officer firmy OANDA na terenie Europy i Bliskiego Wschodu.

„Po latach ciężkiej pracy nad wprowadzeniem TMS na rynki Hiszpanii, Niemiec, Łotwy i Litwy cieszę się, że będę miał szansę na dalsze przyspieszenie rozwoju działalności OANDA w 27 państwach członkowskich UE, bazując na silnym fundamencie jej marki” - skomentował Niewiadomski.

Powierzenie Niewiadomskiemu tak ważnego zadania pokazuje niesłabnące zaangażowanie OANDA na rynku europejskim i świadczy o strategicznym znaczeniu polskiego oddziału firmy. W zeszłym tygodniu firma ogłosiła sfinalizowanie przejęcia TMS, jednego z największych domów maklerskich w Polsce. W 2020 r. firma otworzyła w Krakowie centrum usług wspólnych, które aktualnie zatrudnia prawie 100 osób.

UWAGI DLA REDAKTORÓW

OANDA

Założona w 1996 r. firma OANDA była pierwszym przedsiębiorstwem, które bezpłatnie udostępniało dane na temat kursu wymiany walut w internecie i uruchomiło platformę obrotu FX OANDA, która przyczyniła się do rozwoju obrotu giełdowego w internecie pięć lat później. Dziś firma świadczy usługi obrotu instrumentami finansowymi, usługi walutowe i analityczne na potrzeby klientów detalicznych i korporacyjnych, demonstrując przy tym niedoścignione doświadczenie na rynku wymiany walut. Zarządzając regulowanymi oddziałami na sześciu z najbardziej aktywnych rynkach finansowych świata, firma OANDA konsekwentnie działa na rzecz przekształcania branży walutowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie oanda.com lub na profilach społecznościowych: Twitter, Facebook lub YouTube.

TMS

TMS Brokers to najstarszy dom maklerski w Polsce zajmujący się obrotem walutami. Od roku 1997 TMS świadczy swoje usługi tysiącom klientów z Polski i Europy, obsługując transakcje na giełdach wymiany walut, kontraktów CFD na indeksy, kryptowalut, a także obrotu akcjami i towarami za pośrednictwem platform MT4/MT5 i innowacyjnej autorskiej aplikacji mobilnej. Wielokrotnie nagradzany zespół TMS świadczy na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw kompleksowe usługi walutowe i dotyczące akcji, w tym m.in. w zakresie doradztwa i analizy, wymiany walut i rozwiązań dotyczących licencjonowanych cyfrowych usług płatniczych. TMS Brokers w całości należy do OANDA Global Corporation. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tms.pl.

Źródło: OANDA

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.04.2021, 09:03
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ