Newsletter

Od 17 października rusza nowy nabór wniosków programu START

12.10.2022, 15:31aktualizacja: 12.10.2022, 15:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Zbigniew Meissner
PAP/Zbigniew Meissner
Od poniedziałku 17 października do 16 grudnia można składać wnioski do nowego naboru unijnego programu START, którego celem jest m.in. wsparcie regionów węglowych w okresie przejściowym – przypomniał w środę Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Projekt pomocy technicznej START (ang. Secretariat Technical Assistance for Regions in Transition) to Inicjatywa UE na rzecz wsparcia regionów węglowych w okresie przejściowym oraz we wprowadzaniu mechanizmów sprawiedliwej transformacji energetycznej.

Nabór wniosków do wsparcia w ramach programu START rozpocznie się 17 października i potrwa do 16 grudnia 2022 r. Wszystkie informacje dotyczące programu i procesu aplikacyjnego dostępne są tutaj.

"Serdecznie zachęcam nasze lokalne samorządy do skorzystania z tej okazji. W Małopolsce, dzięki dotychczasowym działaniom w ramach projektu START udało się m.in. opracować profil regionalny Małopolski Zachodniej, rozpocząć rozmowy nt. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz przygotować 4 interesujące koncepcje projektów, które będą mogły ubiegać się o wsparcie ze środków FST. Wszystkie te działania przyczynią się do polepszenia sytuacji mieszkańców regionów węglowych wobec trudnego wyzwania, jakim jest transformacja energetyczna" - powiedział cytowany w komunikacie Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

W poprzedniej edycji programu START w latach 2020/2021 uczestniczyło 7 europejskich regionów w tym Małopolska i Śląsk.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.10.2022, 15:31
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii