Newsletter

Ogłoszono datę premiery biograficznego filmu „Putin”, zrealizowanego z wykorzystaniem AI, w reżyserii Patryka Vegi

23.04.2024, 08:00aktualizacja: 23.04.2024, 08:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AIO Studios (1)
AIO Studios (1)
26 września 2024 roku do kin na świecie trafi biografia fabularna Władimira Putina. Film, prezentujący postać Putina, odwzorowaną za pomocą innowacyjnej technologii AI, zadebiutuje jednocześnie w 35 krajach, w tym na głównych rynkach, takich jak USA i Indie, docierając do potencjalnej publiczności liczącej blisko 3,2 miliarda ludzi.

Debiutujący w sieci 2,5 minutowy zwiastun filmu „Putin”, zapowiada rozgrywającą się na przestrzeni 60 lat historię, stanowiącą analizę życia i psychiki rosyjskiego lidera. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, film ukazuje Putina w realistyczny sposób, pozwalając widzowi zbliżyć się do rosyjskiego dyktatora  w najintymniejszych momentach jego życia.

„Nie mogliśmy zaprosić Putina do studia, by wykonać z nim 20 tysięcy ujęć - mówi reżyser Patryk Vega - a dostępne w sieci materiały archiwalne nie pozwalają na wytrenowanie modelu w technologii deepfake w najwyższej rozdzielczości dedykowanej dla filmu kinowego. W konsekwencji tego po blisko dwóch latach prac stworzyliśmy własną pionierską technologię napędzaną AI, która pozwoliła nam stworzyć filmową postać bez posługiwania się modelem prawdziwego człowieka”.

Realizowana przez 3 lata produkcja powstała w lokacjach takich, jak Federacja Rosyjska, Ukraina, Izrael, Syria, Jordania i Polska.

Znaczącym aspektem filmu jest jego aktualność. W pewnym momencie opowiadana historia zaczyna rozgrywać się tu i teraz. Film umożliwia widzom wgląd w wewnętrzne mechanizmy polityki rosyjskiej wpływające na percepcję minionych wyborów prezydenckich w 2024 roku. Fabuła filmu synchronizuje się także z bieżącymi wydarzeniami politycznymi podczas konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Żeby podbić realizm przenikania się filmu fabularnego z rzeczywistością, reżyser filmu Patryk Vega wszedł między innymi w kooperację z operatorami filmowymi z Ukrainy, którzy rejestrowali kamerami autentyczne wydarzenia podczas bombardowań miast, czy dokonujących się walk żołnierzy.

„>>Putin<< nie jest tylko filmem - mówi Vega - to odpowiedź na globalne dążenie do zrozumienia motywacji i działania jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej polityki. Misją mojej produkcji jest przekazanie widzom >>instrukcji obsługi<< Putina, aby zmniejszyć strach i niepewność dominujące w dzisiejszym świecie”.

Tytuł filmu: Putin

Gatunek: psychologiczny thriller, biografia

Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega

Script consultant: Kevin Bernhardt

Casting director: Nancy bishop

Autor zdjęć: Michał Gościk

Montaż: Tomasz Widarski

Kompozytor: Łukasz Targosz

Dźwięk: Maciej Pawłowski i Piotr Lasota

Kostiumy: Małgorzata Bednarek-Chumakou

Charakteryzacja: Maja Łukaszewicz i Justyna Zaranek

Obsada: Sławomir Sobala, Thomas Kretschmann, Maksymilian Zieliński, Justyna Karłowska, Przemysław Bluszcz, Tomasz Dedek, Aron Jończyk, Michał Karmowski, Marek Kasprzyk, Andris Keišs, Jan Monczka, Michael Rubenfeld, Krzysztof Stawowy.
    
Producent: AIO Studios

Data premiery światowej: 26 września 2024 roku

Najnowszy zaktualizowany trailer pod linkiem:
https://youtu.be/k2qgYK1CrkQ?feature=shared

KONTAKT:

e-mail: media@aiostudios.com

Źródło informacji: AIO Studios

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.04.2024, 08:00
Źródło informacji AIO Studios
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ