Newsletter

Ortyl: potrzebna jest europejska pomoc dla ukraińskich firm

08.12.2022, 12:28aktualizacja: 08.12.2022, 13:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
„Chcielibyśmy, aby Unia Europejska rozpoczęła działania w kierunku tworzenia nowego, specjalnego programu dla Ukrainy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości” – powiedział Serwisowi Samorządowemu PAP marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.

Ortyl podkreślił, że UE nie powinna ograniczać swojego wsparcia dla Ukrainy do pomocy humanitarnej.

„Wojna na Ukrainie trwa, ale też nie możemy pozostawać bierni, jeżeli chodzi o współpracę gospodarczą. Wiemy, że dziś pomoc humanitarna jest bezwzględnie potrzebna, ale też cały czas myślimy o relacjach i współpracy gospodarczej. Takie regiony jak Podkarpacie, które graniczą z Ukrainą, mają tu rolę do odegrania. Chcielibyśmy, aby ukraińskie firmy, które chcą lokować się na Podkarpaciu, w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej, mogły mieć pomoc Unii Europejskiej w tym zakresie” - zaznaczył.

Marszałek podkreślił, że jego region prowadzi już takie działania we własnym zakresie.

„Jednym z nich jest próba stworzenia rozproszonego inkubatora dla firm ukraińskich w naszych pięciu inkubatorach funkcjonujących na Podkarpaciu. Niektóre z nich mają wolne powierzchnie, które będą oferowane (ukraińskim – PAP) firmom. Chcielibyśmy im udzielić doradztwa, wynająć powierzchnie na bardzo preferencyjnych warunkach, z możliwością wakacji w płaceniu za czynsz” – powiedział Ortyl.

Rozmówca Serwisu Samorządowego PAP podkreślił, że w tym obszarze niezbędne są rozwiązania systemowe na poziomie Wspólnoty.

„Chcielibyśmy, aby Unia Europejska w większym zakresie rozpoczęła działania w kierunku tworzenia nowego, specjalnego programu dla Ukrainy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości na terenie UE, a później, aby można było te firmy przenosić do bezpiecznej, wolnej Ukrainy” – powiedział.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 08.12.2022, 12:28
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii