Newsletter

Biznes i finanse

Ostrowiec Świętokrzyski: Forum Gospodarcze Polonii Świata

01.09.2021, 22:01aktualizacja: 01.09.2021, 22:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wzięła udział w Forum Gospodarczym Polonii Świata, które odbyło się w Tarnowie. W jednym z paneli eksperckich uczestniczył prezydent Jarosław Górczyński.

Do Tarnowa przyjechali przedstawiciele zagranicznych przedsiębiorstw i organizacji z 21 krajów świata oraz prezydenci i burmistrzowie zrzeszeni w Związku Miast Polskich, którzy rozmawiali o współpracy gospodarczej, o tym jak ożywić gospodarkę między ojczyzną a Polonią oraz o wpływie pandemii na wzajemne relacje.

- Za mną bardzo dobre spotkania- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Na Forum pojawiło się wielu przedstawicieli Polonii z całego świata, nawet bardzo egzotycznych zakątków, jak wyspa Bali w Indonezji, czy Republika Południowej Afryki. Dużym echem odbiła się wielowątkowa dyskusja dotycząca przygotowania miast pod potrzeby inwestorów. Tutaj znów przejawił się motyw niepewności systemu finansowego, czy podatkowego naszego kraju. In plus akcentowano podejście lokalnych liderów. Co do pandemii, to w zakłóconym łańcuch dostaw światowych, polskie przedsiębiorstwa produkcyjne mają szanse na szybkie wzmocnienie swojej pozycji.

Włodarz Ostrowca Świętokrzyskiego wziął udział w panelu eksperckim, gdzie omawiano aktualne prognozy gospodarcze. Odpowiadano na pytanie, czy nowe technologie, cyfryzacja i innowacje w dobie pandemii zmienią dotychczasowe cywilizacyjne potrzeby i relacje konsumenckie, a może spotęgują tęsknotę za powrotem do interakcji międzyludzkich i odrodzenia „starego” stylu życia i potrzeb?

- Dziś musimy powiedzieć sobie to otwarcie, że pieniądz nie bierze się z „plusów”, lecz z pracy - mówił podczas panelu eksperckiego prezydent Jarosław Górczyński. Musimy szanować i promować pracę, a szczególnie tych wszystkich, którzy chcą być innowacyjni i sięgać po nowe technologie. (...) W każdej szerokości geograficznej, aby odnieść sukces musi być spełniona koniunkcja trzech rzeczy: w odpowiednim miejscu, czasie i odpowiednimi ludźmi.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.09.2021, 22:01
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.