Newsletter

Oszczędzanie i inwestowanie tematem Prasowej Akademii Pieniądza

15.04.2022, 10:00aktualizacja: 16.04.2022, 14:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Leszek Szymański
PAP/Leszek Szymański
Dlaczego niektórzy z nas oszczędzają i potrafią pomnażać swoje pieniądze, od czego zależy nasza skłonność do oszczędzania i inwestowania, wreszcie dlaczego inni, mimo relatywnie dobrej sytuacji nie są w stanie odłożyć żadnych pieniędzy – to niektóre z zagadnień kolejnego szkolenia Prasowej Akademii Pieniądza.

Na platformie szkoleniowej akademia.pap.pl został udostępniony kolejny materiał szkoleniowy dotyczący oszczędzania i inwestowania.

Dr Leszek Mosiejko z SGH, który przygotował szkolenie szczegółowo opisuje w nim na czym polega oszczędzanie oraz jakie są główne motywy i determinanty poziomu oszczędności gospodarstw domowych. Z materiału dowiemy się też dlaczego oszczędności gospodarstw domowych są tak ważne dla całej gospodarki, a  także jak pandemia Covid-19 wpłynęła na poziom i strukturę oszczędności Polaków.

Autor sporo miejsca poświęcił też kwestii inwestowania, szczegółowo omawiając rodzaje i sposoby lokowania kapitału, a także wielkość i strukturę wybranych inwestycji gospodarstw domowych w Polsce.

"Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV" to bezpłatne szkolenia, których celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi. 

Projekt składa się z części online (pięciu szkoleń z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić dwukrotnie – w maju i we wrześniu w Warszawie. 

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat otrzymają także uczestnicy, które zdecydują się wziąć udział w stacjonarnym warsztacie.  

Regulamin i szczegóły szkolenia na stronie akademia.pap.pl.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.04.2022, 10:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.