Newsletter

Otodom i Notus Finanse wspólnie przygotowały ofertę mającą ułatwiać zakup nieruchomości

26.09.2022, 11:00aktualizacja: 26.09.2022, 11:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Według BIK liczba wnioskujących o kredyt mieszkaniowy spadła w sierpniu br. o 70,9 proc. w stosunku rok do roku. Najczęściej jest to spowodowane obawą przed wysokimi ratami kredytów czy utratą zdolności kredytowej przez potencjalnych kupujących. Sposobem na poprawę tej sytuacji może stać się kompleksowe wsparcie procesu finansowania zakupu nieruchomości, oferowane przez serwis Otodom oraz polskiego brokera finansowego Notus Finanse.

Jak pokazują dane NBP, w 2021 r. niemal co drugie mieszkanie było finansowane kredytem. Z najnowszej analizy banku centralnego wynika zaś, że w II kwartale br. popyt na kredyty mieszkaniowe spadł aż o 87 proc. Z kolei według raportu Centrum AMRON w II kwartale 2022 r. udzielono o 43,7 proc. mniej kredytów mieszkaniowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

Grupa OLX, do której należy serwis nieruchomości Otodom, nawiązała strategiczną współpracę z Notus Finanse, brokerem finansowym. Celem partnerstwa jest dostarczenie wsparcia klientom, którzy zamierzają sfinansować kupowaną nieruchomość za pomocą kredytu hipotecznego. 

Pozyskanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości to często trudny i zawiły proces, który wymaga od konsumenta wiele zaangażowania. Otodom wspólnie z Notus Finanse pomogą w poszukiwaniu wymarzonego lokum na każdym etapie – począwszy od wyboru nieruchomości i dopasowania do indywidualnych potrzeb, poprzez pomoc w finansowaniu zakupu, aż po przejście przez cały proces kredytowy.

„Łączymy siły, aby pomóc klientom jak najspokojniej przejść przez proces zakupu nieruchomości. Naszym celem jest nie tylko edukowanie konsumentów w zakresie samego zaciągnięcia kredytu, ale uwzględnienie zadłużenia w całości finansów osobistych – zapowiada Paweł Onych, Head of Mortgages, Otodom. – Chcemy przygotować klientów na potencjalne wyzwania, takie jak np. wzrost rat, utrata pracy czy niespodziewane wydatki. Nasi klienci mają czuć się bezpiecznie i skupić się na tym, co dla nich naprawdę ważne” – dodaje. 

Celem, jaki stawia przed sobą Notus Finanse jest edukacja finansowa oraz maksymalne uproszczenie procedur, a tym samym łatwiejszy dostęp do możliwości kredytowania nieruchomości. 

„Dziś już ponad 60 proc. kredytów hipotecznych udzielanych jest za pośrednictwem brokerów. Dzięki strategicznej współpracy z Otodom idziemy o krok dalej. Chcemy wspierać konsumentów tam, gdzie zaczynają się procesy decyzyjne przyszłych kredytobiorców, czyli już na etapie poszukiwania nieruchomości” – zapowiada Paweł Komar, prezes Notus Finanse.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 26.09.2022, 11:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.