Newsletter

Biznes i finanse

PAIH: Bełchatów partnerem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (komunikat)

05.03.2018, 17:48aktualizacja: 05.03.2018, 17:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PAIH informuje:

Bełchatów dołącza do miast partnerskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). 5 marca wiceprezes Agencji Krzysztof Senger oraz prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podpisali porozumienie o obustronnej współpracy, która przynieść ma miastu nowych inwestorów.

Nawiązana między PAIH a Bełchatowem współpraca skoncentrowana jest na promocji gospodarczej miasta oraz zwiększeniu jego szans na pozyskanie nowych projektów inwestycyjnych. W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne działania mające na celu profesjonalne przygotowanie miasta do pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych. PAIH będzie m.in. szkolił przedstawicieli Bełchatowa z tego, jak skutecznie przygotować oferty inwestycyjne, gromadzić i udzielać informacji gospodarczych, a także tworzyć i zarządzać bazami danych dotyczącymi gospodarki miasta.

Bełchatów to już 59. miasto prezydenckie, z którym Polska Agencja Inwestycji i Handlu Agencja podpisała porozumienie. PAIH współpracuje także z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Bełchatów położony jest w centrum Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych, nieopodal portów lotniczych, co czyni je atrakcyjnym partnerem do rozwoju projektów logistycznych, usługowych jak i produkcyjnych. Tradycyjnie kojarzone z energetyką, dziś miasto to staje się miejscem rozwoju zaawansowanej technologicznie produkcji. Bełchatów rozwija kompetencje w obszarze elektronicznym, dzięki przyciągnięciu azjatyckiego inwestora z tego sektora. W mieście działa również technikum o specjalizacji mechatronika, a także Centrum Kształcenia Praktycznego, gotowe do edukowania w wybranym wspólnie z inwestorem kierunku, w ramach klas patronackich. Bełchatów to miasto młode, aż 86 proc. mieszkańców to ludzie w wieku przed i produkcyjnym. Na terenie miasta działa Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a rejon wyróżnia się brakiem zagrożeń powodowanych klęskami żywiołowymi. (PAIH/ Bełchatów)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ tnt/ mkr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.03.2018, 17:48
Źródło informacji MR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ