Newsletter

Panda Biotech ogłasza przełomowe partnerstwo kapitałowe z Aka-Ag, LLC, spółką zależną Southern Ute Growth Fund

06.04.2023, 09:20aktualizacja: 06.04.2023, 09:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Panda Biotech
Business Wire/Panda Biotech
Aka-Ag, spółka zależna Southern Ute Growth Fund, zostaje partnerem kapitałowym w ramach projektu Panda High Plains Hemp Gin realizowanego przez Panda Biotech.

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Panda Biotech ogłasza zawarcie przełomowej umowy o partnerstwie kapitałowym pomiędzy projektem Panda High Plains Hemp Gin™ (PHPHG) a funduszem Southern Ute Indian Tribe Growth Fund (funduszem wzrostu). Fundusz wzrostu należy do rezerwatu plemienia Południowych Rdzennych Amerykanów Ute uznanego na szczeblu federalnym. Sojusz strategiczny został zawarty z Aka-Ag, LLC, jednostką zależną funduszu wzrostu.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230405005293/pl/.

Inwestycja stanowi istotny krok w kierunku wyczekiwanego rozpoczęcia realizacji projektu PHPHG w IV kwartale 2023 r. Projekt PHPHG, zlokalizowany w Wichita Falls w stanie Teksas, jest na najlepszej drodze, by stać się największym ośrodkiem mechanicznego przerobu konopi w Stanach Zjednoczonych i jednym z największych na świecie przemysłowych zakładów przetwórstwa konopi.

„Panda Biotech nie mogła wybrać lepszego partnera dla swojego pierwszego projektu o nazwie Panda High Plains Hemp Gin. Rezerwat plemienia Południowych Rdzennych Amerykanów Ute i jego jednostki zależne zapewniają liczne możliwości strategiczne w ramach oczekiwanego udanego, długoterminowego partnerstwa” - powiedziała Dixie Carter na temat zawartej umowy.

Rezerwat plemienia Południowych Rdzennych Amerykanów Ute to pierwszy rezerwat plemienia rdzennych Amerykanów w kraju, który uzyskał ocenę kredytową „AAA”, dzięki wieloletniemu stabilnemu zarządzaniu oraz udanym i ostrożnym transakcjom biznesowym. Fundusz wzrostu, oddział biznesowy rezerwatu plemienia Południowych Rdzennych Amerykanów Ute, ma na celu wspieranie możliwości ekologicznych inwestycji biznesowych za pośrednictwem spółki Aka. Jako że konopie zapewniają sprawdzoną, bardziej zrównoważoną opcję ekologiczną niż inne włókna tekstylne, oddział Aka-Ag funduszu wzrostu podziela wizję firmy Panda Biotech dotyczącą projektu PHPHG i rewolucyjnego potencjału naturalnych włókien konopnych.

„Fundusz wzrostu ma zaszczyt zostać partnerem firmy Panda Biotech w ramach projektu PHPHG. Plemię i Panda mogą poszczycić się sukcesami w różnych przedsięwzięciach biznesowych odnoszonych na przestrzeni dziesięcioleci. Uważamy inwestycję w PHPHG za uzupełniające i strategiczne partnerstwo, które będzie zgodne z naszymi wartościami firmowymi oraz będzie skutkować działalnością zapewniającą zrównoważone rozwiązania na przyszłość” - dodał Shane Seibel, dyrektor wykonawczy fundusz wzrostu.

Konopie przemysłowe, których zdolności do sekwestracji znacznych ilości dwutlenku węgla zostały potwierdzone w badaniach naukowych, wymagają o wiele mniej wody, herbicydów, fungicydów i pestycydów niż większość upraw wykorzystywanych w produkcji wyrobów włókienniczych. Przemysł włókienniczy dostrzegł znaczenie projektu PHPHG, gdyż wielu liderów w branży, w tym liczne globalne marki i czołowe przędzalnie z całego świata, nawiązało kontakt z firmą Panda Biotech w sprawie możliwości współpracy.

Dotychczas wyprodukowano około 95% sprzętu niezbędnego do przetwórstwa konopi, z czego większość została dostarczona do zakładu w Wichita Falls o powierzchni 500 000 stóp kwadratowych. Zgodnie z oczekiwaniami projekt PHPHG ruszy w IV kwartale bieżącego roku.

Zakład PHPHG będzie przetwarzać wyłącznie słomę konopną uprawianą w USA. Panda nawiązała umowy z producentami na sezon wegetacyjny w 2023 r. i posiada nasiona dostępne dla rolników. Udowodniono, że cechy genetyczne dostępnych nasion umożliwiają udaną uprawę w pobliżu Wichita Falls. Więcej informacji, łącznie z pytaniami od hodowców, można znaleźć na stronie www.pandabiotech.com.

Informacje o Panda Biotech

Panda Biotech, LLC, prywatna firma z siedzibą w Dallas w stanie Teksas, jest pionierem w rozwijającej się amerykańskiej branży przemysłowych włókien konopnych i paździerzy konopnych. Kierownicy wykonawczy Panda Biotech posiadają rozległe doświadczenie w rozwoju, finansowaniu, budowie i eksploatacji wielkoskalowych projektów infrastrukturalnych w obszarze czystej energii. Opracowali 22 projekty reprezentujące około 12 miliardów USD w zainwestowanym kapitale. Firma tworzy obecnie wielkoskalowe obiekty przeznaczone do odziarniania na potrzeby przemysłowego przetwórstwa konopi. Pierwszy zakład firmy, Panda High Plains Hemp Gin™ LLC (PHPHG) zlokalizowany w Wichita Falls w stanie Teksas rozpocznie działalność w IV kwartale 2023 r. Będzie to największy zakład przetwórstwa i mechanicznego przerobu konopi na półkuli zachodniej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pandabiotech.com oraz na profilach @pandabiotech na Instagramie, Twitterze lub LinkedIn.

Informacje o Southern Ute Growth Fund

Southern Ute Growth Fund, z siedzibą w Kolorado w rezerwacie Południowych Rdzennych Amerykanów Ute, zajmuje się utrzymaniem rozwijającego się i zróżnicowanego portfela biznesowego plemienia Południowych Rdzennych Amerykanów Ute. Fundusz wzrostu ma na celu zwiększanie dobrobytu plemienia i jego członków w drodze odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej plemienia i ostrożnego wykorzystywania nowych możliwości wzrostu. Fundusz Southern Ute Growth Fund obejmuje Red Willow Production Company, Red Cedar Gathering Company, GF Properties Group, GF Ventures, GF Private Equity, Aka Energy Group oraz spółkę Aka-Ag. Plemię Południowych Rdzennych Amerykanów Ute otrzymało ocenę obligacji ogólnego zobowiązania na poziomie „AAA” jako pierwsze plemię rdzennych Amerykanów.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230405005293/pl/.

Źródło: Panda Biotech

KONTAKT:

Beth Gebhard

Tel. 615-336-0194

e-mail: bethgebhard@gmail.com 

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.04.2023, 09:20
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ