Newsletter

Biznes i finanse

Patrząc w przyszłość, Daxing zamierza stać się strefą rozwoju innowacji

24.06.2022, 08:49aktualizacja: 24.06.2022, 08:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/chinadaily.com.cn
PR Newswire/chinadaily.com.cn

PEKIN, 23 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ -- Informacja z chinadaily.com.cn:

Strefa Ekonomiczna Międzynarodowego Lotniska Pekin Daxing (BDIAEZ) ogłosiła konkurs innowacyjności w celu wyłonienia miast przyszłości, jako że w ciągu najbliższych kilku dekad aspiruje do osiągnięcia statusu światowej klasy „aerotropolii” – obszaru miejskiego skupionego wokół lotniska.

Konkurs „Miasto przyszłości” Odkrywcy Światowych Innowacji rozpoczął się 27 maja i potrwa do końca sierpnia.

Jak poinformował komitet administracyjny BDIAEZ, organizator konkursu, koncentrując się na czterech głównych obszarach tematycznych: rozwój ekologiczny i niskoemisyjny, integracja kulturowa, nowoczesna konsumpcja i inteligentne technologie, przedsięwzięcie to ma na celu zgromadzenie propozycji dotyczących rozwoju miast, stymulowanie innowacji w zakresie polityki, technologii i modeli biznesowych oraz pomoc w dystrybucji i dopasowaniu zasobów.

Przykładowo, sektor zaawansowanych technologii poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, modeli i propozycji, które przyczynią się do poprawy zarządzania strefą i usługami oraz wspomogą budowę inteligentnego miasta.

Młodzi naukowcy, studenci oraz instytucje badawcze, jak również przedsiębiorstwa technologiczne i startupy z kraju i zagranicy mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i projektów.

Zgodnie z zapewnieniami organizatorów BDIAEZ w dzielnicy Daxing w Pekinie, skupiony wokół międzynarodowego lotniska Beijing Daxing, posłuży jako strefa eksperymentalna i zapewni wsparcie dla najlepszych uczestników konkursu, przyspieszając industrializację i uruchomienie ich projektów.

Oprócz nagród będą oni rekomendowani inwestorom i otrzymają wskazówki od liderów branży i renomowanych naukowców - dodaje organizator.

Konkurs stanowi część wydarzeń organizowanych w ostatnim czasie przez BDIAEZ, który zaprasza do przedstawiania planów i projektów dotyczących rozwoju Międzynarodowego Hubu Konferencyjno-Wystawienniczego i Konsumenckiego. Projekt ma na celu promowanie działalności kongresowej i wystawienniczej, a także pobudzenie aktywności konsumpcyjnej.

Główny obszar BDIAEZ obejmuje około 150 km kwadratowych, z czego 50 km kwadratowych znajduje się w Pekinie, natomiast pozostała część w sąsiadującej z miastem prowincji Hebei. Międzynarodowe Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze i Konsumenckie będzie zlokalizowane we wschodnim obszarze części pekińskiej.

Rada Państwowa zatwierdziła utworzenie strefy ekonomicznej w 2016 r., wyznaczając strategiczne cele przekształcenia jej w obszar funkcjonalno-transportowy dla wymiany międzynarodowej, region wiodący dla krajowej technologii lotniczej oraz strefę demonstracyjną dla skoordynowanego rozwoju Pekinu, Tianjin i prowincji Hebei - podaje komitet administracyjny.

Wykorzystując lotnisko i preferencyjne polityki stref funkcjonalnych, BDIAEZ prowadzi budowę centrum, w którym gromadzone są międzynarodowe zasoby, a także stanowiące nową siłę napędową dla regionalnego wzrostu gospodarczego.

W BDIAEZ ukształtował się kompleksowy model przemysłowy, z sektorem ochrony zdrowia i życia na czele, usługami najwyższej klasy i bezpieczeństwem lotniczym jako fundamentem, a także technologiami informacyjnymi nowej generacji i zaawansowanym sprzętem o charakterze rezerwowym.

Uruchomiono sześć znaczących parków przemysłowych, w tym centrum usług innowacyjnych strefy wolnego handlu, park inteligentnej produkcji wyposażenia medycznego, inkubator biomedyczny i międzynarodowy kompleks biznesowy.

BDIAEZ jest jedynym obszarem w Pekinie, który przyjmuje korzystną politykę strefy wolnego handlu i Parku Naukowego Zhongguancun - strefy demonstracyjnej zaawansowanych technologii w stolicy, przy jednoczesnej realizacji strategii miasta w zakresie otwarcia sektora usług.

Komitet administracyjny BDIAEZ dysponuje obecnie 80 prawami administracyjnymi, z czego 49 delegowanych jest przez rząd dystryktu Daxing, a 31 przez władze miejskie.

Poczyniono wyraźne postępy w tworzeniu środowiska przyjaznego dla biznesu, usprawniono procedury zatwierdzania i zoptymalizowano usługi.

BDIAEZ zapewnia również indywidualne wsparcie dla przedsiębiorstw z trudnościami, tworząc jednocześnie platformę usług online w celu zwiększenia efektywności wydawania zezwoleń.

Według komitetu administracyjnego strefa ekonomiczna planuje podpisać 20 mega-projektów i uruchomić w tym roku realizację sześciu z nich.

Ponadto zamierza kontynuować reformy, kultywować przemysł zorientowany na eksport i pomóc w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania lotniska.

Do 2035 r. powstanie nowoczesna, inteligentna i przyjazna środowisku strefa ekonomiczna. Odegra ona kluczową rolę w promowaniu regionalnego rozwoju najwyższej jakości, zgodnie z planem rozwoju strefy.

Międzynarodowy port lotniczy Beijing Daxing ma stać się do tego czasu międzynarodowym węzłem lotniczym, z roczną przepustowością do 100 milionów pasażerów.

Rejestracja do konkursu „Miasto przyszłości” Odkrywcy Światowych Innowacji jest już otwarta.

Aby zarejestrować się, należy kliknąć na poniższy link: https://www.wenjuan.com/s/YRN32a8/

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1846197/Beijing_Daxing_International_Airport_Economic_Zone.jpg

Źródło: chinadaily.com.cn

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.06.2022, 08:49
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ