Newsletter
 

Paweł Turek partnerem w kancelarii DLA Piper

05.05.2026, 09:15aktualizacja: 05.05.2026, 10:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DLA Piper (1)
DLA Piper (1)
Paweł Turek został awansowany na stanowisko partnera w warszawskim zespole Finance kancelarii DLA Piper. Awans stanowi element dalszego wzmocnienia praktyki finansowej kancelarii w Polsce oraz konsekwentnej rozbudowy zespołu w kluczowych obszarach doradztwa dla sektora bankowego i finansowego.

Paweł Turek jest radcą prawnym specjalizującym się w transakcjach finansowania. Doradza bankom, instytucjom finansowym, kredytobiorcom, podmiotom inicjującym przy złożonych i skomplikowanych projektach lokalnych i wielojurysdykcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania strukturyzowanego.

Posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu struktur sekurytyzacyjnych, w tym przy największych transakcjach na polskim rynku, co czyni go jednym z kluczowych ekspertów kancelarii w tym obszarze. Brał udział w pierwszych na rynku polskim transakcjach sekurytyzacyjnych spełniających kryteria STS. Reprezentował klientów w projektach true sale, finansowaniach dotyczących budowy portfeli wierzytelności oraz sekurytyzacjach syntetycznych. Dotyczyły one różnorodnych aktywów, w tym pożyczek konsumenckich, pożyczek (kredytów) korporacyjnych, pożyczek samochodowych, leasingów, pożyczek BNPL, MCA czy wierzytelności handlowych.

Jego kompetencje potwierdzają liczne rekomendacje w międzynarodowych rankingach prawniczych, w tym Legal 500 EMEA oraz IFLR1000.

„Awans Pawła na partnera jest wyrazem uznania dla jego doświadczenia oraz wkładu w realizację projektów dla naszych klientów, a także odpowiedzią na rosnące wymagania rynku w zakresie doradztwa przy złożonych transakcjach finansowych, w szczególności w obszarze sekurytyzacji” – mówi Mariusz Hyla, partner, szef praktyki Finance w DLA Piper.

„Gratulujemy Pawłowi tego awansu i doceniamy jego dotychczasowe osiągnięcia, w szczególności wkład w realizację wymagających projektów finansowych oraz rozwój specjalistycznych kompetencji zespołu. Jesteśmy przekonani, że w nowej roli będzie dalej umacniał swoją pozycję jako eksperta oraz wspierał budowanie silnej praktyki Finance w Polsce i w ramach naszej globalnej platformy” – mówi Krzysztof Kycia, partner współzarządzający kancelarią DLA Piper w Polsce.

„Nominacja na stanowisko partnera w DLA Piper to dla mnie duże wyróżnienie oraz ważny moment w mojej karierze zawodowej. Rynek finansowy, w tym obszar sekurytyzacji, dynamicznie się rozwija, a klienci coraz częściej oczekują doradztwa łączącego kompetencje lokalne z globalnym spojrzeniem. Cieszę się, że będę mógł wspierać ich w ramach tak zintegrowanej i międzynarodowej platformy” – komentuje Paweł Turek.

Źródło informacji: DLA Piper

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.05.2026, 09:15
Źródło informacji DLA Piper
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ