Newsletter

Pełnomocnik rządu ds. OZE na konferencji TGE: w 2030 roku 50 proc. energii w Polsce będzie „zielona”

04.05.2022, 13:25aktualizacja: 04.05.2022, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii objął honorowym patronatem konferencję pt. „Giełdowy rynek energii szansą dla rozwoju branży OZE”, zorganizowaną przez Towarową Giełdę Energii. W rozmowie z PAP przekonuje, że Polska stoi dziś u progu prawdziwego przełomu w kontekście wzrostu znaczenia zielonej energii we wszystkich sektorach gospodarki, a polityka klimatyczna UE oraz wojna w Ukrainie dodatkowo mobilizują rząd i przedsiębiorców do działania. „Wraz z TGE wciąż zastanawiamy się, jakie mechanizmy stworzyć, aby rynek energii był jak najbardziej atrakcyjny dla inwestorów i bezpieczny dla konsumentów” - podkreślił Ireneusz Zyska.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 04.05.2022, 13:25
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.