Newsletter

Biznes i finanse

PGE i PGNiG zainteresowane kupnem tylko polskich aktywów Fortum

16.11.2020, 18:40aktualizacja: 16.11.2020, 18:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								Polska Grupa Energetyczna
Polska Grupa Energetyczna
Polska Grupa Energetyczna i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo są zainteresowane przejęciem tylko polskich aktywów grupy Fortum - poinformowały spółki w poniedziałkowych komunikatach.

Pod koniec października firmy informowały, że interesują się także przejęciem aktywów w krajach bałtyckich.

“Przedmiotem zmodyfikowanej oferty jest nabycie działalności ciepłowniczej prowadzonej przez Fortum Holding B.V. wyłącznie w Polsce. Jednocześnie PGNiG informuje, że Partnerzy zrezygnowali z zamiaru nabycia aktywów Grupy Fortum prowadzących działalność na terenie Estonii, Litwy i Łotwy oraz udziału w konsorcjum inwestycyjnym z PFR Inwestycje FIZ oraz IFM Investors Pty Ltd” - napisano w komunikacie PGNiG. Podobny komunikat opublikowała w poniedziałek PGE.

Dodano, że partnerzy będą kontynuować wspólne prace zmierzające do złożenia oferty wiążącej.

PGE i PGNiG poinformowały 27 października tego roku o złożeniu wstępnej, niewiążącej oferty nabycia - wraz z funduszem zarządzanym przez PFR udziałów w aktywach ciepłowniczych i chłodniczych firmy Fortum. Wtedy spółki podały, że chodzi o aktywa w Polsce i krajach bałtyckich.

Jak podały wtedy spółki, ofertę złożyło konsorcjum, w skład którego, obok PGE i PGNiG wchodzą fundusz PFR Inwestycje FIZ, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, oraz australijski fundusz inwestycyjny IFM Investors Pty Ltd.

Jak poinformowały PGE i PGNiG w poniedziałkowych komunikatach, polska spółka zależna, należąca do Fortum Holding B.V., prowadzi działalność związaną głównie z wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła oraz wytwarzaniem energii elektrycznej. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.11.2020, 18:40
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ