Newsletter

Biznes i finanse

PGE: perspektywy inwestycyjne są bardzo dobre

25.11.2021, 10:27aktualizacja: 25.11.2021, 10:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) w III kw. 2021 r. osiągnęła znacznie wyższe wyniki finansowe w porównaniu do III kw. 2020 r.: skonsolidowany zysk netto przypadający dla akcjonariuszy wyniósł 561 mln zł w porównaniu do 273 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny 972 mln zł (wobec 469 mln zł), a raportowana EBIDTA wyniosła 2,1 mld zł – o 0,6 mld zł więcej niż w III kw. 2020 roku.

„Podjęliśmy szereg działań efektywnościowych, które pozwoliły osiągnąć te dobre wyniki, pomimo trudnej sytuacji rynkowej i dynamicznie zmieniającej się sytuacji, jeżeli chodzi o ceny uprawnień do emisji CO2, co ma zasadniczy wpływ na ceny energii dla klienta” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE.

Wojciech Dąbrowski poinformował również, że PGE będzie kontynuować inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE): farmy offshore, fotowoltaikę i magazyny energii, a energia elektryczna z pierwszych 2,5 GW na Bałtyku popłynie do klientów już w 2026 roku.

Kolejnym ważnym projektem Grupy Kapitałowej PGE jest wydzielenie jej aktywów węglowych do osobnego podmiotu - Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która ma powstać w 2022 r. Pozwoli to PGE w przyszłości zaciągać większe zobowiązania na inwestycje w OZE.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 25.11.2021, 10:27
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ