Newsletter

Biznes i finanse

PGE pracuje nad budową nowoczesnej sieci łączności dla energetyki

12.11.2020, 15:25aktualizacja: 12.11.2020, 15:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								elektrociepłownia
elektrociepłownia
PGE pracuje nad wdrożeniem nowoczesnej sieci łączności przeznaczonej dla sektora energetycznego, niezbędnej przy realizacji strategii niskoemisyjnej - podała w czwartek spółka.

Dodano, że w 2021 r. ogłoszone zostaną przetargi na dostawę sprzętu i infrastruktury dla sieci.

Spółka wyjaśniła, że chodzi o prace nad programem LTE450, czyli budową sieci LTE w przeznaczonym dla sektora energii pasmie 450 MHz.

Jak poinformowano, przeprowadzone zostały testy przedwdrożeniowe, rozwijana jest także współpraca z instytucjami rządowymi oraz operatorami systemów energetycznych i gazowych. "Do końca 2020 roku zakończą się testy biznesowe LTE-M (technologii łączności dla urządzeń), a w 2021 roku zostaną ogłoszone przetargi na dostawę sprzętu i infrastruktury dla sieci LTE450" - poinformowano.

PGE podkreśla, że taka sieć jest niezbędna przy realizacji strategii niskoemisyjnej. "Nowa strategia Grupy PGE zakłada transformację zmierzającą w kierunku uzyskania neutralności klimatycznej Grupy do 2050 roku poprzez realizację inwestycji w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową" - podano.

W ocenie prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego nowy system łączności będzie przede wszystkim wsparciem dla integracji odnawialnych źródeł energii oraz energetyki rozproszonej i magazynów energii. "LTE jest technologią sprawdzoną nie tylko w energetyce i obecnie bardziej rozwiniętą niż standard 5G, który dopiero zyskuje na popularności. To wpływa na atrakcyjność kosztów inwestycji w sieć LTE450 dzięki globalnym korzyściom skali" - powiedział, cytowany w komunikacie. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.11.2020, 15:25
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ