Newsletter

PGNiG podpisało umowy sponsorskie z medalistą olimpijskim i mistrzem świata

30.08.2021, 11:06aktualizacja: 30.08.2021, 16:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
PGNiG podjęło współpracę sponsorską z dwoma uznanymi sportowcami - Tadeuszem Michalikiem, brązowym medalistą igrzysk w Tokio w zapasach oraz Łukaszem Różańskim, mistrzem świata w boksie.

Podpisane 26 sierpnia dokumenty są realizacją długotrwałej strategii gazowego giganta.

„Sponsoring sportowy pozwala zrealizować dwie korzyści: wizerunkową oraz handlową. Środowisko związane z daną dyscypliną i kibice, będący jednocześnie naszymi klientami, są bardzo lojalni właśnie dzięki długotrwałemu sponsoringowi sportowemu” - mówi Artur Cieślik, wiceprezes PGNiG ds. strategii i regulacji.

Tadeusz Michalik startował w Tokio w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 97 kg. Wywalczył brązowy medal pokonując w decydującym starciu, bez straty punktu, Węgra, Alexa Gergo Szoke. Wśród innych osiągnięć Michalika warto wymienić mistrzostwo Polski, medale mistrzostw Europy oraz piąte miejsce w rozgrywanych w Kazachstanie w 2019 r. mistrzostwach świata.

PGNiG rozpoczęło również współpracę z bokserem Łukaszem Różańskim, który na zawodowym ringu zadebiutował w 2015 r. Dotychczas stoczył 14 walk, wszystkie wygrał, w tym 13 przed czasem. Obecnie rywalizuje w kategorii bridgerweight (do 101,6 kg). Warto podkreślić, że zawodnik posiada w niej pas WBC International i jest obecnie klasyfikowany na 4. miejscu na świecie.

PGNiG od blisko dekady współpracuje ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Umowa ta obejmuje sponsoring kobiecych i męskich reprezentacji zarówno na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym. Dodatkowo od 2016 roku PGNiG jest sponsorem tytularnym rozgrywek ligowych kobiet i mężczyzn (PGNiG Superliga) oraz Pucharu Polski (PGNiG Puchar Polski). Spółka zaangażowała się również w sponsoring letniej odmiany tej dyscypliny, m.in. poprzez wsparcie PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. Wspiera także Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej i dofinansowuje Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 30.08.2021, 11:06
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ