Newsletter

Biznes i finanse

Piąta edycja Open Eyes Economy Summit już w listopadzie

03.11.2020, 14:12aktualizacja: 03.11.2020, 14:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Open Eyes Economy Summit
Open Eyes Economy Summit
Trwają przygotowania do Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości. Wydarzenie, które co roku gromadzi w Krakowie kilka tysięcy uczestników to inicjatywa skupiona wokół ekonomii opartej na wartościach społecznych oraz zrównoważonego rozwoju. Piąta, hybrydowa odsłona Open Eyes Economy Summit odbędzie się 17 i 18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a uczestniczyć w niej będzie można wirtualnie za pomocą platformy streamingowej.

17 i 18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na specjalnej platformie streamingowej odbędzie się Open Eyes Economy Summit – interdyscyplinarny szczyt z udziałem ekspertów. Podczas dwudniowej imprezy spotkają się naukowcy, praktycy biznesu, artyści, aktywiści, samorządowcy oraz dziennikarze, aby rozmawiać o współczesnym świecie oraz wypracowywać rozwiązania problemów trawiących nasze społeczeństwa. Organizatorzy po raz kolejny zaskakują podejściem do aktualnych zjawisk oraz pomysłowością i nieszablonowością w konstruowaniu programu. Jak co roku uczestników Kongresu czekają panele dyskusyjne, sesje pogłębiające oraz potyczki.

„OEES to kongres ekonomiczny, jednak w XXI wieku oczywistością powinno być, że nie można debatować o finansach czy inwestycjach bez rzetelnej dyskusji o ekologii i środowisku, równości społecznej, edukacji czy nowych technologiach. Nasz świat to system naczyń połączonych – zarówno w skali mikro, jak i makro” – mówi prof. Jerzy Hausner – przewodniczący Rady Programowej OEES.

Piątą edycję Open Eyes Economy Summit otworzy wystąpienie No Going Back: Post-Corona Reconstruction Program prof. dr hab. Muhammada Yunusa – laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2006 roku. Chwilę później na mównicy zobaczymy Irinę Bokową – byłą dyrektorkę generalną UNESCO, która opowie o Agendzie 2030 UNESCO oraz Celach Zrównoważonego Rozwoju. W sesji inauguracyjnej wystąpią również Johannes Hahn – komisarz KE ds. Budżetu i Administracji – oraz Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska. 

Piąta edycja OEES jak co roku opiera się na kilku blokach tematycznych – w tym roku będą to: FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA, MARKA-KULTURA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Pierwszego dnia w bloku FIRMA-IDEA zaplanowano ścieżkę tematyczną „Człowiek w środowisku sztucznej inteligencji”. Drugiego dnia Kongresu, w ramach wspomnianego bloku, odbędą się rozmowy na temat „Uwspólniania zasobów i dóbr wspólnych”. W bloku MARKA-KULTURA zostaną poruszone dwie arcyważne kwestie: „Antropocen – zarządzanie światem” oraz „Edukacja – nowa generacja”. Blok MIASTO-IDEA to w tym roku dwa niezwykle istotne tematy: „Solidarni w rozwoju” oraz „Architektura i adaptacja miast do zmian klimatycznych”. W ramach pierwszej ze ścieżek odbędzie się sesja „Solidarność klimatyczna” z udziałem Agaty Czachórskiej, dyrektorki ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Retail, Mirosława Proppé, prezesa Zarządu WWF Polska, oraz Rafała Sonika, rajdowca, prezesa Stowarzyszenia Czysta Polska. W trakcie tegorocznego OEES odbędą się również sesje związane z ładem międzynarodowym. O ekonomii po pandemii opowie Martin Raiser – dyrektor regionalny Banku Światowego na Chiny, Mongolię i Koreę. Wystąpienie dotyczące grożącego nam kryzysu wodnego przedstawi dr Guy Alaerts z IHE Delft Institute for Water Education. Przy mównicy stanie również Mauricio Voivodic, prezes Zarządu WWF Brazylia, który zada retoryczne pytanie „Czy możemy przetrwać bez lasów?

W tym roku w ramach sesji „Artysta zmienia świat” Maria Anna Potocka – dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK – porozmawia z wybitnym rzeźbiarzem i performerem, Pawłem Althamerem. 

Drugiego dnia Kongresu nastąpi również uroczyste wręczenie Nagrody im. Stanisława Vincenza.

KONTAKT:

Szymon Matląg

e-mail: media@oees.pl

tel. +48 600 888 664

Źródło informacji: Grupa Eskadra sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.11.2020, 14:12
Źródło informacji Grupa Eskadra sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ