Newsletter

Biznes i finanse

Pierwszy w historii globalny Szczyt Forbesa poświęcony młodym liderkom: kobiety z okładki Forbesa otworzyły giełdę w Tel Avivie, wśród nich jest także Polka

02.04.2019, 12:52aktualizacja: 02.04.2019, 12:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Moira Forbes, wiceprezes wykonawczy Forbesa, spadkobierczyni rodzinnego biznesu oraz Angelika Jarosławska
Moira Forbes, wiceprezes wykonawczy Forbesa, spadkobierczyni rodzinnego biznesu oraz Angelika Jarosławska
W Izraelu trwa właśnie pierwszy światowy szczyt Forbesa poświęcony kobietom, które znalazły się w rankingu „30 przed 30” – 30 najbardziej obiecujących młodych osób światowej gospodarki, polityki, kultury.

Dnia 31 marca, młode liderki z całego świata, wraz z przedstawicielami Forbesa (m.in. Moirą Forbes, reprezentującą rodzinę Forbes) wspólnie otworzyły dzień na giełdzie papierów wartościowych w Tel Avivie.

W ciągu czterodniowego Szczytu, liderki zatrzymują się w Tel Avivie oraz Jerozolimie, gdzie aktywnie uczestniczą w debatach i warsztatach najbardziej wpływowych kobiet świata, które przybyły do Izraela specjalnie na spotkanie Forbes Under 30 Global Women's Summit.

Porad młodym liderkom udzielała m.in. miliarderka Lynn Schusterman, jedna z najbogatszych kobiet świata i filantropka.

Moira Forbes, wiceprezes wykonawczy Forbesa, otwierając globalny Szczyt podkreśliła, że na spotkanie zaproszono młode kobiety, które są tak zwanymi „Game Changers” – swoimi działaniami wpływają na polepszenie ogólnego dobrobytu na świecie i reprezentują firmy oraz projekty odpowiedzialne społecznie.

Debaty na Szczycie dotyczą m.in. światowych innowacji, rozwoju start-upów, filantropii, rozwijania biznesu w Dolinie Krzemowej, cybersecurity oraz prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Polska także ma swoją reprezentację. W Szczycie uczestniczy Angelika Jarosławska, która gościła na polskiej okładce Forbesa pod koniec 2018 roku.

Angelika Jarosławska jest koordynatorem programu Polska 3.0, określonego strategicznym programem Trójmorza. Jest to także największy projekt klastrowy w Europie, w ramach którego powstaje multimodalne Centrum Logistyczne, połączone z portem śródlądowym i Nowym Jedwabnym Szlakiem. Program skupia także projekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Jarosławska wspierała także start-up „Migam”, w którym była doradcą zarządu. Został on wyróżniony przez Księcia Williama i Księżną Kate jako start-up zmieniający świat na lepsze. Angelika Jarosławska w 2018 roku została wybrana jedną ze stu Polek XXI wieku na stulecie uzyskania przez Polki prawa głosu. Od 2016 roku jest także ambasadorką przedsiębiorczości kobiet w Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Więcej informacji: https://www.forbes.pl/biznes/angelika-jaroslawska-na-liscie-30-przed-30-forbesa/epdp7cs

Trzeciego dnia Szczytu, uczestniczki odbędą dwudniową podróż do Jerozolimy, gdzie wezmą udział we wspólnych warsztatach, odwiedzą Jerusalem Venture Partners Campus, a także specjalnie dla nich, odbędzie się prywatny koncert w Wieży Dawida.

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku na polskim rynku pojawi się dwumiesięcznik "Forbes Women", dedykowany ambitnym kobietom.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.google.pl/amp/s/m.jpost.com/Jpost-Tech/Business-and-Innovation/Forbes-rings-opening-bell-on-Global-Womens-Summit-in-Tel-Aviv-585353/amp

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.04.2019, 12:52
Źródło informacji Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ