Newsletter

Biznes i finanse

Piotrków Trybunalski: Rozwinęli firmę w PSAG

06.06.2021, 22:56aktualizacja: 06.06.2021, 22:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków Trybunalski
Fot. UM Piotrków Trybunalski
Firma Korona wydzierżawiła od miasta działkę w Piotrkowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej pod usługi transportowe. W 4 lata przedsiębiorstwo rozwinęło skrzydła i prowadzi już kilka rodzajów działalności.

- PSAG to doskonały pomysł, szczególnie dla firm, które nie mają na starcie dużego kapitału. Pieniądze jakie musiałbym przeznaczyć na zakup nieruchomości mogłem przeznaczyć w rozwój firmy – mówi Piotr Koprowski, właściciel firmy Korona, która w 2017 roku wydzierżawiła od miasta dziewiczy teren przy ul. Nowowiejskiej pod działalność gospodarczą.

Przez 4 lata działka zmieniła się nie do poznania, a firma rozwinęła się na wielu płaszczyznach. Dziś prowadzi działalność transportową, usługową, oraz handlowo-produkcyjną.

We wtorek z właścicielem firmy spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak, pomysłodawca PSAG. Podczas rozmowy Piotr Koprowski przybliżył szczegóły prowadzonej działalności, plany na przyszłość oraz opowiedział o najnowszej inwestycji, jaką jest komora normobaryczna.

- Nową gałąź naszej działalności zdecydowaliśmy się otworzyć w związku z trwającą epidemią. Taka komora jest świetnym narzędziem w leczeniu schorzeń pocovidowych. A to tylko jedna z bardzo wielu dolegliwości, w leczeniu których pomaga normobaria – tłumaczył właściciel firmy Korona.

Jak podkreślił prezes Koprowski wydzierżawienie działki w PSAG pozwoliło tak rozwinąć się firmie, że już teraz planują wykupić dzierżawioną działkę.

- Kiedy zaczynaliśmy zatrudnione były tutaj trzy osoby. Dziś mamy już siedemnastu pracowników – mówił dodając, że firma przymierza się do kolejnych inwestycji.

- Myślimy o budowie myjni dla samochodów ciężarowych. Przez jakiś czas odkładaliśmy ten pomysł, ale myślę, że przyszedł czas, aby tę myjnię zbudować.

Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej funkcjonuje od 2015 roku. W jej skład wchodzi jedenaście działek, o różnej wielkości, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem biznesu na takiej nieruchomości mogą wydzierżawić teren od miasta na dziesięć lat już za 10 gr za metr kwadratowy.

Szczegóły dotyczące PSAG można znaleźć TUTAJ.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.06.2021, 22:56
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ