Newsletter

PKO Bank Polski pokazuje najmłodszym, jak nie trafić w sieci na cyberprzestępców

16.02.2024, 11:27aktualizacja: 16.02.2024, 11:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PKO BP
PKO BP
PKO Bank Polski uczy najmłodszych, jak być bezpiecznym w cyberprzestrzeni. Bank udostępnił specjalny film edukacyjny dla uczniów. Dzięki niemu dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak rozpoznać potencjalne zagrożenia oraz jakie są zalety kontroli rodzicielskiej.

„Rety rety internety, surfuj bezpiecznie w sieci” to film edukacyjny, który powstał w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Bohaterami kreskówki jest rodzina Pieniążków, która zmaga się z różnymi problemami, pokazując, że zasady cyberbezpieczeństwa zapewniają spokój codziennego życia. Niezależnie od tego czy korzystamy z internetu w ramach pracy, czy jako rozrywki.

Film zawiera zbiór dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci, przydatnych zarówno dzieciom, jak i dorosłym posługującym się smartfonami, tabletami czy komputerami.

Praktyczne porady dotyczą m.in. rozpoznawania bezpiecznych stron internetowych, dbania o bezpieczeństwo swoich danych oraz ochronę wizerunku w mediach społecznościowych – swojego oraz innych osób.

Najmłodsi dowiadują się też, by nigdy nie zapisywać swoich haseł na stronach i przeglądarkach internetowych, zawsze sprawdzać czy się wylogowali i by nie publikować zdjęć koleżanek i kolegów bez ich zgody.

„Nowoczesna forma przekazu, wartka narracja i poczucie humoru, przyjazny język oraz kolorowe animacje sprawiają, że tematyka bezpieczeństwa w internecie staje się łatwa do przyswojenia – przekonuje Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim. - Internet jest bardzo dynamicznym środowiskiem - dlatego regularnie trzeba aktualizować nie tylko oprogramowanie komputera, ale także swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa” – dodaje.

Poprzez specjalne filmy edukacyjne w ramach SKO dzieci uczą się również troski o środowisko i zarządzanie finansami w rodzinie.

Film animowany można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/0VNwMwcafag 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.02.2024, 11:27
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii