Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Od lat władze Miasta i Gminy systematycznie inwestują w infrastrukturę w miejscowościach leżących pod Pleszewem. Środki przeznaczane są na drogi, oświetlenie, świetlice wiejskie, szkoły. Finansowany jest również rozwój bazy sportowej i rekreacyjnej. W ostatnim czasie oddano do użytku aż dwa boiska na wsiach.
Grodzisko jest pierwszą lokalizacją pozamiejską, która doczekała się boiska z syntetycznej trawy. Powstało miejsce do gry w piłkę nożną i siatkówkę, ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty. Zadbano również o otoczenie: ławki, brukowany dojazd i elementy małej architektury.
Bardziej wszechstronne miejsce do gier zespołowych, a z racji tego pokryte poliuretanem, oddane zostało mieszkańcom Sowiny Błotnej. Można na nim rywalizować w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka i koszykówka. Zagospodarowano też teren dookoła – utwardzony został kostką.
Trzecie z najnowszych boisk znajduje się w Pleszewie przy ul. Solskiego, na Osiedlu nr 6 „Wokół Wieży”. Jest ono tego samego typu, co obiekt w Sowinie Błotnej. Z racji lokalizacji w pobliżu domów jednorodzinnych, całość została ogrodzona wysokimi piłkochwytami. Dookoła terenu wykonano brukowaną nawierzchnię i posadowiono elementy małej architektury.
Warto dodać, że wszystkie inwestycje były sfinansowane ze środków samorządowych, a na boisko w Sowinie Błotnej pozyskano dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.07.2021, 21:37 |
Źródło informacji | Pleszew |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Multiply Group finalizuje przejęcie Tendam, podwajając wynik operacyjny EBITDA i zwiększając globalny zasięg
• Tendam to druga co do wielkości grupa odzieżowa w Hiszpanii według udziału w rynku oraz jedna z wiodących europejskich grup odzieżowych prowadzących sprzedaż wielokanałową.
• 12 ugruntowanych marek własnych Tendam z sektora artykułów odzieżowych zapewnia różnorodność i międzynarodowy zasięg, jeszcze bardziej pogłębiając obecność Grupy w branżach konsumenckich.
• Transakcja wyceniona na kwotę 5,6 mld AED (1,3 mld EUR) wartości przedsiębiorstwa plasuje Multiply Group jako kluczowy podmiot na globalnym rynku detalicznej sprzedaży odzieży.- 25.07.2025, 11:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Kultowy różowy Cadillac Mary Kay teraz jako elektryk w całkowicie nowej odsłonie OPTIQ
Służbowy samochód nowej generacji jako sposób na wsparcie innowacyjności, dbałości o środowisko i wykorzystywania możliwości biznesowych z myślą o przyszłości.- 25.07.2025, 10:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: BusinessWire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ