Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W bieżącym roku w pleszewskim budżecie na budowy i remonty dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych zabezpieczono ponad 6 mln złotych. – Staramy się bilansować inwestycje miejskie i wiejskie. Nie bez znaczenia są duże osiedla mieszkaniowe, które w ostatnich latach powstały pod miastem. To efekt dobrej infrastruktury, która sprawia, że podpleszewska wieś jest wybierana jako nowe miejsce zamieszkania przez osoby żyjące dotąd w mieście – tłumaczy Burmistrz Arkadiusz Ptak.
Pleszewski samorząd zapłaci również za dokumentację potrzebną do budowy na swoim terenie ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż drogi krajowej nr 11. Zostanie ona przekazana Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w celu przyspieszenia inwestycji.
To jednak nie jedyna pomoc dla innych zarządców dróg. Ponad 1,5 mln złotych stanowi wsparcie dla remontów traktów zarządzanych przez Starostę Pleszewskiego. – Mieszkańców mało obchodzi, kto jest właścicielem drogi czy chodnika. Dlatego współpraca samorządów jest potrzebna i przynosi efekty – dodaje Zastępca Burmistrza Andrzej Jędruszek.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 21.05.2021, 17:09 |
| Źródło informacji | Pleszew |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Rimini Street rozszerza kadrę kierowniczą z myślą o dalszym rozwoju - do jej szeregów dołącza dwóch sprawdzonych weteranów branży jako dyrektor operacyjny i dyrektor ds. dostaw
Keith Costello zostaje wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem operacyjnym Rimini Street, a Alexander Guasch obejmuje stanowisko jej wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. dostaw.- 13.08.2026, 16:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Lato na pełnych obrotach: jak ekosystem Huawei napędza każdą letnią przygodę
Od festiwali przez rowerowe wyprawy po bieganie – seria HUAWEI WATCH FIT 5 i stale rozwijający się ekosystem dedykowanych aplikacji pomagają miłośnikom sportu w pełni wykorzystać lato.- 13.08.2026, 12:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Samorządy stawiają na zieloną energię. Niższe koszty i większe bezpieczeństwo energetyczne
- 13.08.2026, 11:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Fundacja RE-Source Poland Hub
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ