Newsletter

PLK w 2017 r. zawarły umowy za ponad 14 mld zł

22.09.2017, 19:02aktualizacja: 22.09.2017, 19:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Łączymy Polskę 2017
Łączymy Polskę 2017
Wartość umów podpisanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w 2017 roku przekroczyła 14 mld zł. W ramach Krajowego Programu Kolejowego zostanie zrealizowanych ponad 220 projektów na 9 tys. km torów o wartości ponad 66 mld zł. Podpisane w ostatnich dniach przez PLK umowy to: modernizacja linii Kędzierzyn-Koźle - Opole (412 mln zł), linii Siemiatycze - Czeremcha - Hajnówka (173 mln zł) oraz linii Działdowo - Olsztyn (267 mln zł).

„PLK sprostały bardzo trudnemu wyzwaniu. Pomimo, że inwestycje kolejowe do obecnej perspektywy były zupełnie nieprzygotowane, dzięki wysiłkowi pracowników do realizacji kierowane są kolejne projekty. Wartość podpisanych umów w tym roku jest niebagatelna - to ponad 14 mld zł. Imponujące tempo uruchamiania przetargów pozwala wierzyć, że wydatkowanie środków w ramach KPK jest niezagrożone - powiedział 22 września 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej podsumowującej realizację inwestycji z KPK.

„Inwestycje kolejowe realizowane w ramach KPK wpłyną na poprawę atrakcyjności transportu kolejowego w aglomeracjach, regionach i dla przewozu towarów. Zadania te mają na celu stworzenie spójnej sieci kolejowej. 8,5 tys. km linii kolejowych będzie dostosowanych do wyższych prędkości. Natomiast miasta wojewódzkie zostaną połączone liniami o średniej prędkości 100 km/h” - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel.

„W 2017 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały już umowy na ponad 14 mld zł, ale nie zwalniamy tempa. Za kilka dni wartość podpisanych umów przekroczy 15 mld zł. Tylko w tym roku planujemy podpisać umowy na ponad 20 mld zł. Do końca 2017 r. będziemy mieli zakontraktowane inwestycje za około 30 mld zł - czyli prawie połowę wartości Krajowego Programu Kolejowego” - zaznaczył Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

„Centralny Port Komunikacyjny powinien uzyskać dogodne połączenia drogowe i kolejowe. PLK są spółką, która jest w stanie sprostać największym wyzwaniom, także w tym zakresie” - powiedział minister Adamczyk pytany podczas konferencji o rolę PLK w budowie infrastruktury kolejowej wokół CPK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., realizując inwestycje z obecnej perspektywy UE, jednocześnie prowadzą intensywne prace przygotowawcze związane z nową perspektywą. Spółka wejdzie w nią z wcześniej przygotowanymi projektami. Dzięki temu będą one sprawnie i szybko realizowane w nowej perspektywie. W kolejnych latach będą realizowane inwestycje o wartości ok. 10 mld zł rocznie.

KONTAKT:

Mirosław Siemieniec

Rzecznik prasowy

tel. kom. +48 694 480 239

e-mail: rzecznik@plk-sa.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.09.2017, 19:02
Źródło informacji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ