Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak wskazała Poczta w informacji prasowej, w 20 powiatach województwa pomorskiego operator pocztowy udostępni automaty paczkowe, które powiększą sieć punktów odbioru do ponad tysiąca. "Według wstępnych planów najwięcej nowych automatów paczkowych pojawi się w Gdańsku i Gdyni" - podano.
Zewnętrzne automaty paczkowych mają pomagać w realizacji zamówień internetowych - Poczta planuje, że w 2022 r. będzie mieć ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect.
"W założeniach Poczty Polskiej województwo pomorskie otrzyma ponad 130 nowych urządzeń" - czytamy. Obecnie spółka ma w tym regionie ponad 900 punktów odbioru przesyłek. Nowe automaty pojawią się w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach spółdzielni mieszkaniowych - wskazano.
Jak wskazano, Poczta udostępnia największą w kraju sieć 13 tys. punktów odbioru, do której należą placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz wybrane stacje Orlen. "Przesyłki można także odbierać już w ponad 240 automatach" - dodano.
Obecnie 25 proc. przesyłek kurierskich stanowią dostawy do punktów odbioru. Poczta przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 r. do punktów i automatów paczkowych będzie dostarczanych nawet 50 proc. paczek. (PAP)
autor: Magdalena Jarco
maja/ dki/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.12.2020, 18:31 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |