Newsletter

Biznes i finanse

Podczas targów SNEC 2021 firma Risen Energy zaprezentowała NewT@N, pierwszy seryjnie produkowany wysokowydajny moduł zasilający o mocy 700W

11.06.2021, 17:38aktualizacja: 11.06.2021, 17:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Moduł NewT@N rozpoczyna światową rewolucję w zakresie ekologicznej energii i wprowadza erę zerowej emisji netto.

NINGBO, Chiny, 11 czerwca 2021 /PRNewswire/ -- Podczas cieszących się niezwykle wysoką frekwencją targów SNEC 2021 spółka Risen Energy Co, Ltd („Risen Energy”), czołowy producent najwyższej klasy produktów fotowoltaicznych, przykuła uwagę wystawców i uczestników premierą NewT@N, pierwszego w branży seryjnie produkowanego modułu fotowoltaicznego o mocy do 700W.

Zaprezentowany 3 czerwca moduł NewT@N zwiastuje nadejście ery PV 7.0 i zapowiada bardziej stabilną wydajność i wyższą generację mocy w pojedynczej płycie krzemowej o rozmiarze 210 mm. NewT@N to skrót od New Tunneling oxide/amorphous-Si (@) N-type technology. Symbol „@” oznacza łączną pasywację tlenku (o) i amorficznego krzemu (a). Dzięki technologii NewT@N Risen Energy jest w stanie rozwiązać problem wysokiego współczynnika rekombinacji powierzchniowej tradycyjnego ogniwa PERC na powierzchniach metalowych, co poprawia Voc i wydajność ogniwa. NewT@N jest najnowszym przykładem na to, jak Risen Energy wykorzystuje swoją przodującą w branży technologię modułową, aby sprostać rosnącemu ogólnoświatowemu zapotrzebowaniu na zieloną rewolucję energetyczną i ma swój udział w osiągnięciu celu zerowej emisji netto.

„W miarę jak świat kontynuuje swoją podróż w kierunku przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, zdolność wytwórcza zielonej energii rośnie w szybkim tempie. Na rynku pojawiły się setki nowych firm, zaś branża fotowoltaiczna stoi w obliczu bezprecedensowego napływu możliwości i wyzwań. Nasze krajowe instytucje naukowo-badawcze i laboratoria z międzynarodowymi certyfikatami umożliwiły Risen Energy zajęcie pozycji przewodniej w tej transformacji. Dzięki naszym najnowszym modułom fotowoltaicznym opartym na platformie z płyt krzemowych o średnicy 210 mm możemy skutecznie obniżyć koszt kilowatogodziny, generować najwyższe możliwe przychody dla klientów oraz przyczynić się do ogólnoświatowej redukcji emisji dwutlenku węgla” - oświadczyła spółka Risen Energy Co, Ltd.

Moduł fotowoltaiczny NewT@N 700W o wysokiej mocy wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak nieniszczące cięcie połówek ogniw fotowoltaicznych, magistrale typu multi-busbar (MBB) i pakowanie o wysokiej gęstości, aby poprawić wydajność i skutecznie zmniejszyć ryzyko pękania ogniw i hotspotów. Ponadto moduł łączy w sobie zalety i uzupełnia technologie ogniw fotowoltaicznych nowej generacji TOPCon i HJT. W rezultacie NewT@N może zaoferować sprawność modułu na poziomie 22,5 procent, przy kontrolowanych kosztach w ramach standardów produkcji masowej.

NewT@N jest również doskonałym przykładem nowej serii produktów Risen Energy o niskim napięciu i wysokim natężeniu prądu. Produkty niskonapięciowe, takie jak płyty krzemowe o rozmiarze 210 mm, mogą przenosić większe obciążenia i zapewniać większą moc zainstalowaną. Według szacunków w porównaniu do tradycyjnych modułów o rozmiarze 182 mm i mocy 540 W, NewT@N znacznie zwiększa wydajność generowania energii i stabilną wydajność przy jednoczesnej redukcji kosztów. Moduł zapewnia zmniejszenie powierzchni użytkowej o 6,6 procent i zwiększenie mocy zainstalowanej o 29,63 procent - obniżając całkowite koszty BOS o 6,68 do 8,95 procent, a koszty LCOE o 4,84 do 6,16 procent.

W obliczu zbliżającej się wielkimi krokami ery PV 7.0, wprowadzenie NewT@N ma szansę wynieść ten rynek na nowe wyżyny. Spoglądając w przyszłość, Risen Energy będzie nadal wykorzystywać swoje wiodące technologie, aby dotrzymać kroku aktualnym rynkom wytwarzania energii, promować redukcję kosztów LCOE i w efekcie przynosić większą korzyść klientom. Jednocześnie firma będzie nieustannie inwestować w badania i rozwój, aby sprostać potrzebom rewolucji ekologicznej energii i zapoczątkować globalną erę zerowej emisji netto.

Risen Energy

Risen Energy to czołowy międzynarodowy producent rozwiązań fotowoltaicznych o wysokich parametrach technicznych i dostawca kompleksowych rozwiązań biznesowych w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej. Firma sklasyfikowana jest jako kluczowy dostawca w łańcuchu dostaw i posiada rating kredytowy „AAA". Risen Energy powstała w 1986 r., a od 2010 r. jest notowana na giełdzie, tworząc wartość dla klientów z całego świata. Kompleksowe rozwiązania biznesowe Risen w dziedzinie fotowoltaiki, zaliczające się do najefektywniejszych i najbardziej ekonomicznych w branży, bazują na innowacjach technologiczno-handlowych, popartych doskonałą jakością i wsparciem klienta. Obecność spółki na miejscowym rynku i wysoka wiarygodność kredytowa sprawiają, że ma ona możliwości budowania z zaangażowaniem strategicznej, obustronnie korzystnej współpracy z partnerami, wspólnie czerpiąc korzyści ze stale rosnącej wartości ekologicznej energii.

Źrodło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.06.2021, 17:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ