Newsletter

Podlasie rewitalizuje z funduszami unijnymi

08.12.2022, 14:17aktualizacja: 08.12.2022, 15:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Województwa Podlaskiego/Mateusz Duchnowski
Fot. UM Województwa Podlaskiego/Mateusz Duchnowski
Samorząd województwa podlaskiego podsumował program „Podlaskie rewitalizuje”, w którym uczestniczyło 77 gmin z regionu. W ramach programu zrealizowano 415 projektów o łącznej wartości 605 mln zł, z czego 30 proc. stanowiły fundusze unijne.

W poniedziałek, 5 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podsumowano trzyletni program Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Podlaskie rewitalizuje”, w ramach którego samorządy z całego regionu mogły realizować zadania związane z kulturą czy rekreacją.

„Wśród działań, które podjęliśmy na rzecz rewitalizacji, jest przede wszystkim umieszczenie tej kwestii w Strategii Województwa Podlaskiego do 2030 r. To projekty, konkursy w ramach (kończącego się) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. To są powstałe domy kultury, miejsca rekreacji, czy wiele innych służących ludziom projektów” – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu marszałkowskiego, marszałek Artur Kosicki.

Marszałek dodał, że na dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych zarząd województwa przekazał ok. 200 mln złotych. Zapowiedział też, że środki na działania rewitalizacyjne będą też dostępne w programie Fundusze Europejskie dla Podlaskiego, czyli puli pieniędzy dla województwa w budżecie unijnym 2021-2027.

Jak podano w komunikacie urzędu, w ramach projektu stworzono m.in. serwis informacyjny poświęcony rewitalizacji, uzupełniono system informacji przestrzennej. Przeprowadzono szereg spotkań edukacyjnych z zakresu m.in. możliwości, które daje ustawa o rewitalizacji, dostępności w rewitalizacji, zarządzania rewitalizacją i monitoringu działań.

Resort Funduszy i Polityki Regionalnej poinformował, że oprócz programu „Podlaskie rewitalizuje”, projekty rewitalizacyjne były realizowane w całym kraju. Łączna wartość projektów rewitalizacyjnych dla całego kraju to 87,5 mld zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.12.2022, 14:17
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.