Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nikt do tej pory nie badał zjawiska podcastów w Polsce. Według badań Nielsen przeprowadzonych na zlecenie Storytel Polska w październiku tego roku znajomość samego terminu „podcast” zadeklarowała prawie połowa internautów w wieku 19-49 (45%). W USA w 2018 roku świadomość zjawiska jest już znacznie większa (63% w 2018r. vs 45% w 2011 r., The Podcast Consumer 2018, Edison Research).
Co piąty badany deklaruje, że słucha podcastów. Natomiast 12% deklaruje, że przesłuchało przynajmniej jeden podcast w ostatnim miesiącu, a 7% wskazuje, że słuchało podcastu w ostatnim tygodniu. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych podcastów słucha już co czwarty Amerykanin w wieku 12+ (73 mln według danych Edison Research).
W Polsce podcastów słucha trochę więcej mężczyzn, niż kobiet (54% vs 46%). Po podcasty sięgają częściej ludzie młodzi, zwłaszcza w wieku 19-29 (wśród nich już co czwarty internauta deklaruje, że słuchał kiedykolwiek podcastów). Podcasty są bardziej popularne także wśród mieszkańców dużych i średnich miast.
Nazwa „podcast” wzięła się prawdopodobnie z połączenia słów iPod i broadcast. Jest to audycja w odcinkach do odsłuchania online lub pobrania. W tematyce nie ma ograniczeń.
Nowy format już wkrótce będzie dostępny dla użytkowników aplikacji Storytel, obok kilkudziesięciu tysięcy audiobooków i ebooków w języku polskim i angielskim.
„Uruchomimy na początek 10 podcastów, ale na tym nie poprzestaniemy. Badamy rynek i potrzeby konsumentów. Stawiamy na nową jakość i budowanie rozpoznawalności kategorii podcastów w Polsce” - mówi Jakub Barzak, marketing manager, Storytel Polska.
We współpracy z Nielsen, Storytel realizuje kolejny etap badań o podcastach. Pełne wyniki poznamy na początku nowego roku.
Badanie: metoda CAWI na grupie reprezentatywnej internautów w wieku 19-49 lat, październik 2018.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 06.12.2018, 12:03 |
| Źródło informacji | Storytel Polska |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
My Arbor zdobywcą nagrody SPA Star Award 2026 w kategorii Spa Concept
Wyjątkowy włoski hotel My Arbor, cieszący się dużą popularnością również wśród polskich gości, zdobył prestiżową nagrodę SPA Star Award 2026 w kategorii Spa Concept.- 19.08.2026, 15:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: My Arbor Dolomites
-
Zendure wprowadza w Europie promocję Sunshine Sale: do 30% rabatu na inteligentne zestawy do magazynowania energii SolarFlow
- 19.08.2026, 12:50
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
HEIDELBERG systematically pressing ahead with strategic development – solid start to FY 2026/2027
• Taking over manroland sheetfed lifecycle business and POLAR production operations strengthens core business
• ONBERG pursuing partnership with Skyeton in European defense sector
• Move into production of sodium-ion battery storage systems taps into new potential
• First-quarter incoming orders lay solid foundation for further business development
• Sales and EBITDA margin at start of year in line with expectations
• Forecast for financial year 2026/2027 confirmed- 19.08.2026, 10:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: news aktuell
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ