Newsletter

POLIMEX MOSTOSTAL SA (38/2019) Pozytywna decyzja NCBiR w sprawie dopuszczenia konsorcjum w skład którego wchodzi Emitent do kolejnej fazy Programu Bloki 200+

20.12.2019, 22:59aktualizacja: 20.12.2019, 22:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 38/2019

Zarząd Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent", "Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od Narodowego Centrum Badania i Rozwoju ("NCBiR") wiadomość o dopuszczeniu konsorcjum, w skład którego wchodzą: Spółka, Politechnika Warszawska, Transition Technologies S.A. oraz Energoprojekt-Warszawa S.A. ("Konsorcjum", "Wykonawca") do realizacji Fazy III programu pod nazwą "Program Bloki 200+, Innowacyjna technologia zmiany reżimu pracy bloków energetycznych klasy 200 MWe" ("Program").

Realizacja Programu odbywa się na podstawie zawartej pomiędzy NCBiR oraz Konsorcjum Umowy o wykonanie i finansowanie projektu w programie "Bloki 200+" z dnia 7 czerwca 2018 roku ("Umowa"), której przedmiotem jest przeprowadzenie prac B+R, zmierzających do opracowania innowacyjnej, referencyjnej, testowej, nowatorskiej, niskonakładowej technologii modernizacji bloków energetycznych parowych, podkrytycznych, klasy 200MWe, opalanych węglem kamiennym lub węglem brunatnym, zmierzającej do zmiany podstawowych parametrów pracy i utrzymania i dostosowania ich do nowych wymagań i określonego reżimu pracy z większą zmiennością obciążenia i z dużą liczą odstawień i uruchomień.

Umowa została podzielona na 3 wydzielone pod względem czasowym i funkcjonalnym szczeble realizacji: Faza I, Faza II oraz Faza III. Udział Wykonawcy w kolejnym z etapów realizacji Umowy, został uzależniony od kwalifikacji dokonywanej przez NCBiR m.in. na podstawie oceny prac Wykonawcy z etapu poprzedniego oraz spełnieniu przewidzianych Umową wymogów formalno-prawnych. Udział Emitenta w trakcie realizacji Fazy I oraz Fazy II Programu, w związku z ich specyfiką, nie był kluczowym (wynagrodzenie z tytułu ich realizacji przypadające na Emitenta wyniosło odpowiednio 20.000 złotych netto oraz 300.000 złotych netto). Wynagrodzenie za realizację prac w Fazie III wyniesie 62.461.817,00 złotych netto, z czego na Spółkę przypadnie wynagrodzenie w wysokości 50.212.108,70 złotych netto. Odbiór przez NCBiR wyników prac Fazy III przewidziano na dzień 30 marca 2021 r.

Tytułem zabezpieczenia należytego wykonania Umowy w Fazie III oraz dokonania rozliczeń z tego tytułu, Emitent złożył NCBiR weksel "in blanco" oraz odpowiednią deklarację wekslową, z przewidywaną górną granicą odpowiedzialności wynoszącą 50.212.108,70 złotych.

Umowa przewiduje możliwość jej rozwiązania z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia przez każdą ze stron, ze skutkami wypowiedzenia uregulowanymi przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Ponadto, w Umowie przewidziano okoliczności, na podstawie których NCBiR może wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym.

Szczegółowe warunki Umowy znajdują się na stronie internetowej Narodowego Centrum Badania i Rozwoju w zakładce dotyczącej Programu.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.12.2019, 22:59
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ