Newsletter

Biznes i finanse

Polska Agencja Prasowa uruchomiła nowy portal dla dziennikarzy i wydawców

15.10.2020, 13:27aktualizacja: 19.10.2020, 08:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom
PAP MediaRoom
15 października ruszył nowy portal Polskiej Agencji Prasowej, skierowany do dziennikarzy i wydawców – PAP MediaRoom (pap-mediaroom.pl). Publikowane w serwisie teksty, zdjęcia i wideo – dystrybuowane oraz tworzone przez PAP na zlecenie instytucji i firm – można pobierać i rozpowszechniać bezpłatnie w internecie, prasie drukowanej, radiu i telewizji.

Portal został zaprojektowany z myślą o potrzebach mediów,  poszukujących zarówno inspiracji do tworzenia własnych treści, jak i korzystających z gotowych materiałów multimedialnych.


„Zależało nam na tym, aby dziennikarze czy blogerzy mogli znaleźć w jednym miejscu wszelkie informacje rozsyłane przez instytucje państwowe, organizacje i przedsiębiorstwa, jak również treści tworzone przez PAP w ramach projektów społecznych oraz komercyjnych” – mówi Ryszard Niżewski, dyrektor Biura Produktów i Usług Medialnych PAP.


Przez 7 dni w tygodniu na portalu publikowane są informacje prasowe organizacji i przedsiębiorstw, komunikaty instytucji państwowych i samorządowych oraz raporty spółek giełdowych i funduszy inwestycyjnych.


Portal prezentuje także materiały realizowane przez PAP wspólnie z partnerami, z zakresu nowych technologii, gospodarki i biznesu.


Na portalu udostępniane są również artykuły i multimedia tworzone – w ramach projektów finansowanych przez instytucje krajowe i międzynarodowe – przez zespoły dziennikarskie z portali tematycznych PAP: Nauka w Polsce, Serwis Zdrowie i Serwis Samorządowy.


Istotnym udogodnieniem dla wydawców jest fakt, że do tekstów publikowanych w serwisie MediaRoom dołączane są bardzo często zdjęcia, również do bezpłatnego wykorzystania wraz z informacją tekstową. Znajdą się tam fotorelacje z wydarzeń branżowych, kongresów ekonomicznych oraz konferencji i briefingów prasowych.
Na portalu można znaleźć również materiały wideo z najważniejszych wydarzeń gospodarczych czy debat branżowych. Publikowane są relacje z dyskusji na Forum Ekonomicznym, Kongresie 590, Europejskim Kongresie Gospodarczym, Europejskim Kongresie Finansowym.


W materiałach wideo wypowiadają się eksperci ze świata ekonomii, technologii, biznesu, a także lekarze, naukowcy, urzędnicy, politycy. Materiały wideo można udostępniać w całości lub wykorzystać fragment w postaci wypowiedzi eksperta.


PAP MediaRoom jest także miejscem zapewniającym dostęp do transmitowanych online konferencji i briefingów prasowych oraz debat.


Portal PAP MediaRoom jest odświeżonym i wzbogaconym merytorycznie następcą serwisu CentrumPrasowe.pap.pl.


Obecnie nazwa Centrum Prasowe PAP wykorzystywana będzie wyłącznie jako branding usług konferencyjnych PAP – realizowanych zarówno w sali konferencyjnej siedzibie PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie, jak i w formule online – ze zdalnym udziałem dziennikarzy i prelegentów.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.10.2020, 13:27
Źródło informacji PAP MediaRoom

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ