Newsletter

Biznes i finanse

Polska już otrzymała prawie 4,3 mld euro pożyczek z SURE na ochronę miejsc pracy

02.02.2021, 13:28aktualizacja: 02.02.2021, 13:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								ALL
ALL
Polska otrzymała już prawie 4,3 mld euro w formie pożyczek z instrumentu SURE.

Całkowite wsparcie dla Polski w ramach tego finansowego instrumentu, (który ma chronić miejsca pracy i pracowników dotkniętych skutkami pandemii) wyniesie 11,2 mld euro - poinformowała na Twitterze szefowa KE Ursula von der Leyen.

"Polska otrzymała już prawie 4,3 mld euro w formie pożyczek z instrumentu SURE. Sfinansują one systemy zmniejszonego wymiaru czasu pracy w okresie pandemii oraz wspieranie pracowników w kraju. Całkowite wsparcie dla Polski w ramach SURE wyniesie 11,2 mld euro. Europa pomaga" - napisała na Twitterze szefowa KE Ursula von der Leyen.

Instrument SURE może zapewnić do 100 mld euro wsparcia finansowego dla wszystkich państw członkowskich. Wsparcie to, w postaci pożyczek udzielanych na korzystnych warunkach, ma pomóc państwom w radzeniu sobie z nagłym wzrostem wydatków publicznych i utrzymaniem zatrudnienia. (PAP)

luo/ tebe/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.02.2021, 13:28
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ