Newsletter

Polski gaming rośnie w siłę - DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

13.10.2023, 11:11aktualizacja: 13.10.2023, 11:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GPW - grafika
GPW - grafika
Po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect, krakowski producent gier DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfolio spółki znajduje się m.in. kultowy „Gas Station Simulator”, który osiągnął sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy.

Znany i doceniany na całym globalnym rynku gamingowym deweloper przeniesie notowania akcji z NewConnect na główny parkiet GPW w poniedziałek 16 października. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

DRAGO entertainment to krakowski producent gier z 25-letnim doświadczeniem. W pierwszym okresie swojego istnienia spółka skupiała się na produkcjach zlecanych przez podmioty zewnętrzne, czego efektem była np. „Otherland”, gra RPG oparta o cykl powieści Tada Williamsa.

W roku 2018 ekipa DRAGO enteriainment podjęła decyzję o rozpoczęciu tworzenia własnych, autorskich tytułów. Dotychczas na rynku ukazały się trzy z nich: „Treasure Hunter Simulator”, „Food Truck Simulator” oraz „Gas Station Simulator” - ta ostatnia okazała się być prawdziwym gamingowym hitem.

Stan środków pieniężnych na koncie spółki na koniec 2022 r. wynosił ponad 5 mln zł (trzykrotnie więcej niż dwa lata wcześniej), co wskazuje na jej stabilną sytuację finansową i posiadanie zasobów pozwalających na realizację kolejnych projektów, z których pierwszy - „Winter Survival” - ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku. Dodatkowo DRAGO entertainment posiada jeden zawieszony tytuł - „Red Frost” oraz zleciła wykonanie gry „Airport Contraband” spółce Titanite Games S.A. z siedzibą w Krakowie.

Spółka będzie notowana pod niezmienioną nazwą skróconą „DRAGOENT” i tickerem „DGE”.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.10.2023, 11:11
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ