Newsletter

Polski rynek gier na pieniądze. Czy z szarą strefą da się wygrać?

08.09.2023, 14:26aktualizacja: 08.09.2023, 14:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S.Leszczyński (1)
PAP/S.Leszczyński (1)
Sukces legalnych operatorów, efekty walki z szarą strefą, prognozy i wyzwania dla rynku gier hazardowych w Polsce - to główne tematy jednego z eksperckich paneli podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Rynek hazardu online w naszym kraju dynamicznie rośnie. Prognozy wskazują, że legalni operatorzy będą umacniać swoją przewagę nad szarą strefą. Podczas panelu na Forum Ekonomicznym pt. „Polski rynek gier na pieniądze. Sukces legalnych operatorów, efekty walki z szarą strefą, prognozy i wyzwania” omówiono aktualny stan polskiego rynku hazardowego oraz jego przyszłość. 

Przedstawiono najważniejsze tezy raportu analitycznego firmy H2 Premium.

„Z naszej analizy wynika, że nowelizacja polskiej ustawy hazardowej przeprowadzona w 2017 r. przyniosła wiele pozytywnych zmian, jednakże w najbliższych latach wskazane jest dalsze wzmocnienie narzędzi, jakimi dysponuje zarówno administracja, jak i licencjonowani operatorzy krajowi. Wspólnym celem wszystkich uczestników rynku powinna być ochrona graczy oraz dążenie do zredukowania udziału w rynku oraz obrotów generowanych przez operatorów offshore” - powiedział David Henwood, dyrektor H2 Premium.

Eksperci potwierdzili korzystny wpływ nowelizacji Ustawy o grach hazardowych na rozwój legalnych operatorów i ich sukcesy w rywalizacji z szarą strefą.

„Jednym ze strategicznych elementów misji Totalizatora Sportowego jest wsparcie przeciwdziałania rozwojowi szarej strefy. Jesteśmy dumni, że działalność naszej spółki pozwala na budowanie bardziej zrównoważonego rynku gier na pieniądze w kraju, co potwierdzają rekordowe wyniki finansowe naszego przedsiębiorstwa” - powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Dodawał, że firma ma „świadomość, że generując przychody, które zasilają krajowy budżet, wspomaga słuszne działania dążące do ograniczania wpływów szarej strefy”.

Dla wszystkich firm związanych z branżą ważna jest komunikacja, aby gracz był świadomy czy korzysta z usług operatora legalnego, czy tego z szarej strefy. Jak stwierdził Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, komunikacja z graczem jest „fundamentalną” sprawą. „Rynek od kilku lat się legalizuje. Warto promować tych, którzy działają w określonych ramach prawnych” - podkreślił Nowacki.

Jak zauważyli eksperci, graczom należy komunikować, co im grozi, gdy korzystają z nielegalnych platform, wspominając, że kary mogą sięgnąć nawet 300 tys. zł. Legalni operatorzy liczą więc na nowe narzędzia prawne, które wspomogą ich w walce z szarą strefą.

„Wiemy jednak, że otrzymując dodatkowe narzędzia, moglibyśmy robić to jeszcze skuteczniej i tym samym lepiej dbać o bezpieczeństwo polskich graczy, równocześnie oferując im najwyższej jakości produkty oraz zasilać budżet państwa jeszcze większymi kwotami” - przyznał prezes Cieślik.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej, miejscem, w którym od ponad 30 lat spotykają się ze sobą osoby o decydującym wpływie na losy Polski, Europy i Świata. W tegorocznej XXXII edycji, której hasło przewodnie to „Nowe wartości Starego Kontynentu - Europa u progu zmian” brało udział ponad 5 tysięcy uczestników z Europy, USA, Azji i Afryki.

Czytaj raport: https://www.totalizator.pl/storage/files/2023/9/8/75bafd9a-9b0e-4370-aed6-f465e8d66f5f/podsumowanie%20raportu_H2_Premium_TS.pdf 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.09.2023, 14:26
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii