Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- 16 maja br. do floty Polskich Linii Lotniczych LOT dołączył nowy Boeing 737 MAX 8.
- Samolot wzmocni dotychczasową siatkę połączeń.
- Jeszcze w tym roku PLL LOT odbiorą dwa kolejne samoloty tego typu, a w 2025 r. - kolejnych osiem.
Polskie Linie Lotnicze LOT odebrały pierwszego z jedenastu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LVN wylądował na lotnisku w Warszawie, gdzie przywitano go uroczystym salutem wodnym. Maszyna przyleciała do Polski z Seattle z międzylądowaniem w Keflavíku.
Boeing 737 MAX 8, który dziś wylądował w Warszawie, wzmocni dotychczasową siatkę połączeń rozkładowych Polskich Linii Lotniczych LOT. W okresie wakacyjnym odbierzemy kolejne dwa egzemplarze, natomiast w przyszłym roku trafi do nas osiem kolejnych MAX-ów - mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.
W 2023 r. polski przewoźnik pozyskał sześć takich samych maszyn, po ogłoszeniu upadłości linii Blue Air. Aktualnie flota MAX-ów liczy 12 sztuk, po odbiorze wszystkich zakontraktowanych egzemplarzy PLL LOT będą miały 22 samoloty tego typu. Polskie Linie Lotnicze LOT powiększają flotę MAX-ów dzięki partnerstwie z amerykańskim leasingodawcą, spółką Air Lease Corporation.
Zdjęcia nowego samolotu: Link
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 17.05.2024, 10:22 |
| Źródło informacji | PLL LOT |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PKP Intercity podpisało umowę kredytową na finansowanie strategicznych inwestycji
Konsorcjum Banku Gospodarstwa Krajowego oraz PKO Banku Polskiego udzieliły PKP Intercity długoterminowego kredytu inwestycyjnego. Przyznane finansowanie zostanie przeznaczone m.in. za zakup 42 piętrowych pociągów.- 14.01.2026, 13:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PKP Intercity
-
Image
FOEEiG: Clean Industrial Deal nie spełnił oczekiwań
13 stycznia 2026 r. w Warszawie odbyła się konferencja odbiorców energochłonnych zorganizowana przez Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, skupiona na kluczowych regulacjach unijnej polityki klimatycznej. Uczestnicy alarmują: UE prowadzi najbardziej ambitną politykę klimatyczną na świecie, ale raport Draghiego jasno wskazał, że globalni konkurenci nie narzucają przemysłowi takich samych standardów. W efekcie unijny przemysł traci konkurencyjność.- 13.01.2026, 14:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu
-
Huawei publikuje Top 10 trendów w zakresie inteligentnej fotowoltaiki i systemów magazynowania energii na 2026 rok
- 13.01.2026, 11:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ