Newsletter

Ponad 30 mln zł z POIiŚ na inwestycje drogowe w stolicy

09.12.2022, 15:03aktualizacja: 09.12.2022, 15:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. KE – Serwis audiowizualny
Fot. KE – Serwis audiowizualny
Rozbudowa ul. Lazurowej i budowa części ul. Gandhi to inwestycja, na którą Warszawa otrzyma ok. 30,8 mln zł z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko. Umowa o dofinansowanie została już podpisana.

„Poprawa dostępności infrastruktury sieci TEN-T w ramach węzłów drogowych dróg ekspresowych S8 i S2 w warszawskim węźle sieci bazowej TEN-T – budowa odcinków ul. Gandhi i Lazurowej” - to inwestycja warta ok. 56,8 mln zł.

Ponad 30,8 mln zł na ten cel Warszawa dostanie z funduszy unijnych. Niespełna kilometr trasy ułatwi kierowcom płynny zjazd z ekspresówki i włączanie się do ruchu.

W ramach inwestycji drogowcy mają do wykonania dwa zadania. Pierwszym jest rozbudowa drogi powiatowej – ul. Lazurowej (Nowo-Lazurowej) na odcinku od ul. Górczewskiej do Al. Obrońców Grodna. Drugie to budowa ul. Gandhi na odcinku między ulicami Pileckiego i Płaskowickiej do Trasy S2 (budowa tego odcinka została już zakończona).

Cała inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.12.2022, 15:03
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ