Newsletter

Porady, animacje oraz interaktywne treści – Polski Komitet Energii Elektrycznej zaprezentował nową stronę internetową kampanii „Liczy się energia”

29.09.2022, 13:05aktualizacja: 29.09.2022, 13:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Z czego wynika wysokość cen energii, ile prądu zużywają poszczególne urządzenia, i co zrobić, żeby zmniejszyć wysokość swoich rachunków? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź na nowej, odmienionej stronie internetowej kampanii „Liczy się energia”, która prowadzona jest przez Polski Komitet Energii Elektrycznej.

Celem strony jest ukazanie w przystępny sposób mechanizmów rządzących rynkiem energii oraz sposobów na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Służy temu m.in. interaktywny „domek”, dzięki któremu można w łatwy sposób poznać możliwości zmniejszenia wysokości rachunków za energię elektryczną. Domek prezentuje rozmaite pomieszczenia oraz znajdujące się w nich sprzęty zużywające prąd. Dodając, bądź usuwając sprzęty z kalkulatora, można sprawdzić, o ile może zmniejszyć się wysokość naszych rachunków.

Istotnym elementem strony jest także animacja pokazująca w przystępny sposób mechanizmy kształtowania cen energii. Wyjaśnia ona najważniejsze pojęcia, pokazuje, jak kształtuje się cena na giełdzie i jaki wpływ na wysokość ceny ma produkcja energii ze źródeł odnawialnych oraz zużycie prądu.

„Nowa odsłona strony liczysieenergia.pl to kompendium wiedzy zarówno dla osób, które chcą zmniejszyć wysokość rachunków i szukają treści poradnikowych, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki interaktywnym treściom, animacjom oraz komentarzom ekspertów, każdy znajdzie na niej wartościowe i przydatne informacje” – mówi Maciej Maciejowski, dyrektor PKEE ds. komunikacji.

Witryna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej zawiera praktyczne porady dotyczące tego, w jaki sposób wybrać sprzęt oraz jak korzystać ze sprzętów zużywających prąd, by generowały możliwie najniższe rachunki. Z kolei osoby szukające eksperckiej wiedzy, znajdą tam treści dotyczące transformacji energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz prowadzonych przez rząd działań mających na celu ochronę polskich gospodarstw domowych przed skutkami wzrostu cen energii elektrycznej.

Strona www.liczysieenegia.pl jest elementem prowadzonej od jesieni ubiegłego roku kampanii edukacyjnej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Pokazuje ona mechanizmy rządzące rynkiem oraz zachęca do racjonalnego gospodarowania energią elektryczną.

KONTAKT:
e-mail: biuroprasowe@pkee.pl 

Źródło informacji: PKEE

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.09.2022, 13:05
Źródło informacji PKEE
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.