Newsletter

„Port wolnego handlu Hajnan i ja”: analiza transformacji wyspy Hajnan

15.04.2024, 15:07aktualizacja: 15.04.2024, 15:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HAIKOU, Chiny, 15 kwietnia 2024 r./PRNewswire/ -- Raport Międzynarodowego Centrum Medialnego w Hajnanie:

Międzynarodowe Centrum Medialne w Hajnanie uruchomiło 13 kwietnia oryginalną funkcję: „Port wolnego handlu Hajnan i ja”. Wykorzystano tu historie ludzi jako sugestywny sposób na pokazanie światu zewnętrznemu prac nad budową portu wolnego handlu o specyfice chińskiej oraz zmian, jakie przyniósł Hajnanowi rozwój portu wolnego handlu.

Głównymi tematami projektu „Port wolnego handlu Hajnan i ja” są innowacje naukowe i technologiczne, otwarcie na świat zewnętrzny, rewitalizacja obszarów wiejskich oraz ekologiczny i niskoemisyjny rozwój. Barwne historie prawdziwych ludzi z Krajowej bazy badawczej hodowli i rozmnażania roślin w Hajnanie, portu Yangpu, strefy demonstracyjnej Boao o niemal zerowej emisji dwutlenku węgla i wioski Maona posłużyły do zilustrowania, w jaki sposób mieszkańcy wyspy starają się być pionierami, nieustannie wprowadzając nowe pomysły, ciężko pracując nad przyspieszeniem budowy portu wolnego handlu o chińskiej specyfice i ogólnoświatowym wpływie, a także budując nowy, piękny Hajnan.

Sześć lat temu - w dniu 13 kwietnia 2018 r., podczas spotkania z okazji 30. rocznicy założenia prowincji Hajnan i Specjalnej Strefy Ekonomicznej Hajnan - prezydent Chin Xi Jinping poinformował o podjęciu decyzji o przekształceniu całej prowincji w pilotażową strefę wolnego handlu. Po tym, jak Komitet Centralny KPCh zgodził się wesprzeć Hajnan w budowie strefy wolnego handlu rozciągającej się na całą wyspę, rozpoczęła się stopniowa eksploracja i systematyczna promocja ustanowienia portu wolnego handlu o chińskiej specyfice, a także stopniowe promowanie strategii i systemów instytucjonalnych na rzecz wolnego handlu.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wyspa Hajnan konsekwentnie utrzymywała wysoki poziom otwarcia, służący ogólnej strategii krajowej i prowadzący do wysokiej jakości rozwoju prowincji. Ramy instytucjonalne portu wolnego handlu charakteryzujące się „liberalizacją i ułatwieniem handlu i inwestycji, swobodnym i wygodnym przepływem transgranicznego przepływu kapitału i ludzi oraz bezpiecznym i uporządkowanym przepływem danych” zasadniczo nabrały kształtu. Budowa portu wolnego handlu Hajnan ostatecznie nabrała kształtu i zaczęła odgrywać znaczącą rolę, przekształcając się w czynnik wzmacniający i przyspieszający wysokiej jakości rozwój. W ubiegłym roku wzrost szeregu wskaźników gospodarczych i społecznych był jednym z najwyższych w kraju. Region wykazał się również dwukierunkowością w otwieraniu się, umożliwiając światu udział w dalszym rozwoju zarówno Hajnanu, jak i całych Chin.

Film - https://www.youtube.com/watch?v=V-QhglNlK7Q

Źródło: Hainan International Media Center (HIMC)

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.04.2024, 15:07
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ