Newsletter

Biznes i finanse

Powiat Chojnicki: Samorządowcy o nowej perspektywie

07.05.2021, 19:07aktualizacja: 07.05.2021, 19:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Trwają rozmowy o współpracy Chojnic i Człuchowa w kontekście nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. W kwietniu i maju odbyło się kilka spotkań związanych z dalszym funkcjonowaniem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chojnice – Człuchów.

Obszar ten obejmuje miasto Chojnice, miasto Człuchów oraz otaczające je gminy wiejskie. W inicjatywę zaangażowane są  Powiaty Chojnicki i Człuchowski.

Spotkania włodarzy są odpowiedzią na sygnał od Samorządu Województwa Pomorskiego w sprawie umożliwienia korzystania przez obszary funkcjonalne z instrumentu o nazwie Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). W ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021 – 2027 będzie to mechanizm gwarantujący przeznaczenie 8% wszystkich środków dostępnych dla województwa pomorskiego właśnie dla takich obszarów. Na całym Pomorzu, oprócz Chojnicko – Człuchowskiego obszaru będzie funkcjonować osiem innych, w tym obszar metropolitarny Gdańska, Gdyni i Sopotu. Pierwszym krokiem do wspólnej realizacji inwestycji, a te zaplanowane są m.in. w obszarze komunikacji, rozwoju energetyki odnawialnej oraz ochrony środowiska, jest opracowanie strategii rozwoju ponadlokalnego. Będzie to główny dokument programowy całej inicjatywy. Przedłożenie projektów uchwał intencyjnych w sprawie wspólnych prac nad strategią nastąpi już w maju, bowiem procesy związane z mechanizmem ZIT wymagają przygotowania i są stosunkowo długotrwałe. Nie mniej podjęcie tych starań zaowocuje w przyszłości inwestycjami, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców całego regionu Chojnicko – Człuchowskiego.
 

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.05.2021, 19:07
Źródło informacji Powiat Chojnicki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ