Newsletter

Premier: firmy rodzinne dla strony publicznej są ogromną wartością

06.12.2020, 08:10aktualizacja: 06.12.2020, 08:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Rok 2020 wiele polskich firm zapamięta jako jeden z najczarniejszych, ale rok 2021 może być rokiem gospodarczej odnowy - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

"Dzisiaj wziąłem udział w kolejnym wirtualnym spotkaniu z przedsiębiorcami. Miałem przyjemność spotkać się z przedstawicielami firm rodzinnych, skupionych w Family Business Network (FBN). Rodzinność przedsiębiorstw jest ogromną wartością również dla nas. Dlatego też 2 lata temu przyjęliśmy rozwiązania o zarządzie sukcesyjnym, które niwelują niepewność ciągłości działania najmniejszych firm familijnych" - napisał w sobotę na Facebooku Morawiecki.

Szef rządu przekazał, że gościł na cotygodniowym spotkaniu FBN w Polsce podczas którego przedsiębiorcy omawiają bieżące tematy, dzielą się doświadczeniem i wsparciem. Jak dodał, była to okazja do rozmowy m.in. o obecnej sytuacji przedsiębiorców, pojawiających się problemach i planach na przyszłość.

"Rok 2020 wiele polskich firm zapamięta jako jeden z najczarniejszych. Ale rok 2021 może być rokiem gospodarczej odnowy. Firmy rodzinne dla strony publicznej są ogromną wartością. Dzięki nim polska gospodarka rozwijała się tak dynamicznie – również dzięki nim szybko wrócimy na ścieżkę wzrostu. Będzie to także możliwe dzięki odpowiedniej reakcji rządu" - podkreślił Morawiecki.

Szef rządu przypomniał, że na wiosnę polska Tarcza Antykryzysowa "była jedną z najszybciej ogłoszonych i największych w relacji PKB w całej Europie". "Kolejne wydanie Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju jest równie ambitne i ma ten sam strategiczny cel: ochrona pracowników i pracodawców" - dodał. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ sp/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.12.2020, 08:10
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.