Newsletter

Prezes PKO BP na EKF 2024: stawiamy na strategiczne partnerstwo z państwem

12.06.2024, 13:21aktualizacja: 12.06.2024, 13:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PKO Bank Polski zamierza wesprzeć państwo we wzroście gospodarczym. Rozbudowa sieci placówek w krajach eksportowych oraz wzmacnianie pozycji banku wśród Polaków mieszkających i pracujących za granicą to jedne z głównych celów rozwoju tej instytucji w nadchodzących latach. Mówił o nich podczas Europejskiego Kongresu Finansowego Szymon Midera, wiceprezes kierujący pracami zarządu PKO Banku Polskiego.

Wystąpienie Szymona Midery zatytułowane „Nowa bankowość” było centralnym punktem popołudnia pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Zarządzający największym bankiem w Polsce przedstawił swoją wizję rozwoju tej instytucji w kontekście osiągnięć naszego kraju po upadku komunizmu.

„Możemy być dumni, ostatnie 35 lat to dobrze odrobione zadanie. Jeszcze kilkanaście lat temu nie śniło się nam, że nominalnie będziemy mieli PKB na poziomie Szwajcarii. To dzięki naszej przedsiębiorczości, pracowitości jesteśmy w tym miejscu” - powiedział Szymon Midera.

Dodał jednocześnie, że jest jeszcze dużo do zrobienia, bo „jako sektor finansowy mamy ogromną rolę do odegrania, w kontekście kolejnej dekady wzrostu, rozwoju i sukcesu gospodarczego”.

„Chciałbym, byśmy byli lokomotywą zmian. Jako PKO Bank Polski przygotowujemy się, by pociągnąć cały sektor i odpowiedzieć na większość wyzwań, z którymi dzisiaj się mierzymy” - mówił Szymon Midera.

Podkreślił, że w swojej działalności PKO Bank Polski stawia na dwa filary.

„Po pierwsze chcemy być tam, gdzie nasi klienci, zarówno ci indywidualni, jak i ci firmowi. Szerokie wykorzystanie internetu zmienia ich relacje i potrzeby, chcemy być tam, gdzie te potrzeby zaspokajają - zarówno codzienne, jak i incydentalne związane z samochodem czy nieruchomościami” - mówił Szymon Midera.

Zaprosił przy tym do współpracy start-upy, fintechy, platformy.

„Będziemy budować wokół grupy PKO Banku Polskiego bardzo innowacyjny ekosystem e-commersowo-finansowy” - dodał.

Europejski Kongres Finansowy to jedno z najważniejszych spotkań świata finansów w Polsce. Kongres zaprasza do nieskrępowanej debaty na temat stabilności europejskiego i polskiego systemu finansowego, a także wypracowania rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju. EKF odbywa się w dniach 10-12 czerwca w Sopocie.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.06.2024, 13:21
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ