Newsletter

Prezes zarządu PKP CARGO S.A.: udaje nam się poprawiać wyniki finansowe mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego

25.11.2022, 12:01aktualizacja: 25.11.2022, 12:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Podczas konferencji prasowej zarządu PKP CARGO S.A. zostały ogłoszone wyniki finansowe i przewozowe Grupy PKP CARGO po dziewięciu miesiącach 2022 roku. Jej przychody wzrosły rok do roku o 21 proc., a EBITDA o 65 proc. Tylko w trzecim kwartale przychody wzrosły r/r o 24 proc. - do 1, 363 mld zł, a Grupa odnotowała zysk netto w wysokości 38 mln zł. Jak tłumaczył Dariusz Seliga, prezes zarządu spółki, dane te wskazują na dalsze umacnianie się na rynku głównego, narodowego przewoźnika.

„Gospodarkę polską i europejską dotyka kryzys energetyczny, wysoka inflacja, a część branż przemysłowych ogranicza produkcję, spada też międzynarodowa wymiana handlowa. To w dużym stopniu negatywne skutki agresji Rosji na Ukrainę i trwającej od 24 lutego wojny. Mimo to, osiągnęliśmy znacznie lepsze rezultaty niż w analogicznym okresie 2021 roku” – mówił Dariusz Seliga.

Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. podkreślał, że optymistyczne dane to efekt pracy 20 tys. osób zatrudnionych w Grupie.

„To właśnie pracownicy o unikalnych kompetencjach i cechujący się niezwykłym zaangażowaniem stanowią największy potencjał naszej marki. Traktują oni swoją codzienną pracę jako służbę dla kraju i społeczeństwa, za co chciałbym im z całego serca podziękować” – dodał Dariusz Seliga.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 25.11.2022, 12:01
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.