Newsletter

Prezydent otworzy w Davos Dom Polski

22.01.2019, 11:50aktualizacja: 22.01.2019, 11:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dom Polski fot.1
Dom Polski fot.1
W Davos, gdzie o godz. 11 rozpocznie się Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), po raz pierwszy w historii otwarty zostanie Dom Polski. Inauguracja pawilonu odbędzie się w obecności prezydenta Andrzeja Dudy w wtorek wczesnym popołudniem.

Powstanie pawilonu jest inicjatywą dwóch polskich spółek: PZU i Banku Pekao S.A.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego spotykają się przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata. Przez cały czas trwania WEF w Domu Polskim będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematom globalnej, a także polskiej gospodarce.

Jak zauważył prezes PZU Paweł Surówka w Davos poruszane są kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed ludzkością. "Polska jako lider swojego regionu, a my jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy być obecni w trakcie tego wydarzenia. Dlatego zdecydowaliśmy o organizacji Domu Polskiego podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego" – zaznaczył prezes PZU.

Prezes Banku Pekao S.A Michał Krupiński zauważył, że bank reprezentuje Polskę na Światowym Forum Ekonomicznym po raz drugi. "Podczas ubiegłorocznej edycji forum wspieraliśmy naszych klientów, inicjując spotkania z menedżerami międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorami i partnerami. Nawiązaliśmy wiele wartościowych relacji biznesowych. Wtedy też narodziła się idea Domu Polskiego" – wyjaśnił Krupiński.

Dom Polski (ang. Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos Platz. W trakcie organizowanych tam spotkań, odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań, które stoją przed polską gospodarką. Goście Domu Polskiego będą mieli okazję podyskutować o globalnych trendach jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania biznesowe.

Hasłem promującym wydarzenie jest #PolandCanDoNation. Jest to kontynuacja kampanii, którą zainaugurowało zorganizowane Nowym Jorku w październiku 2018 roku w przez Grupę PZU spotkanie polskich i amerykańskich firm.

Organizatorzy Domu Polskiego wskazują, że nasz kraj przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Polska od blisko 30 lat notuje nieprzerwany wzrost gospodarczy, a niedawno - według FTSE Russell - awansowała do grona rynków rozwiniętych. "Jesteśmy liderem Europy Środkowo-Wschodniej i jako lider nie boimy się wyznaczać nowych kierunków, kierując się zasadą #PolandCanDoNation" – podkreślono w materiałach prasowych.

49. Światowe Forum Ekonomiczne we szwajcarskim Davos rozpoczęło się 22 i potrwa do 25 stycznia. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych.

Z DavosMateusz Kicka

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.01.2019, 11:50
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ