Newsletter

PROTEKTOR SA (8/2020) Plan rozwoju działalności Spółki w zakresie produkcji masek ochronnych i medycznych.

20.04.2020, 23:57aktualizacja: 20.04.2020, 23:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 8/2020

Zarząd spółki działającej pod firmą PROTEKTOR Spółka Akcyjna z siedzibą w Lublinie ("Spółka", "Emitent") niniejszym informuje, iż mając na uwadze obecną sytuację związaną ze stanem epidemii spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2 oraz dostrzegając zwiększony popyt na produkty ochronne, w tym w konsekwencji liczbę skierowanych do Spółki zapytań ofertowych, podjął w dniu dzisiejszym decyzję o planowanym rozpoczęciu i wdrożeniu działań prowadzących do rozszerzenia na stałe działalności Spółki o nowe produkty w postaci masek ochronnych i medycznych (dalej również "Produkt").

Zamiarem Emitenta jest zbudowanie bazy partnerów biznesowych, którzy będą stałymi hurtowymi odbiorcami Produktów. W tym celu Spółka podjęła w dniu dzisiejszym decyzję o zawarciu listu intencyjnego z potencjalnym kontrahentem, w wykonaniu którego strony podejmą negocjacje w zakresie dostawy przez okres 6 miesięcy masek ochronnych o łącznym wolumenie wynoszącym kilkanaście milionów sztuk. O warunkach ewentualnej umowy Spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym po zakończeniu negocjacji.

Ponadto Spółka planuje podjąć działania mające na celu uzyskanie niezbędnych zgód i atestów do produkcji maseczek w standardzie medycznym. Szacuje się, że nakłady inwestycyjne związane z rozwojem działalności w zakresie wytwarzania Produktów wyniosą około 2.000.000 zł netto.

Spółka wskazuje, że powyższe działania Emitenta w zakresie planowanego rozszerzenia działalności Spółki będą stanowić jeden z elementów nowej strategii Spółki, przy czym opracowanie kompleksowej strategii nastąpi, zgodnie z raportem bieżącym nr 5/2020 z dnia 9 marca 2020 r., do końca bieżącego półrocza.ę

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.04.2020, 23:57
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ