Newsletter

Przez tunele w Gazie do Chin - targi Canton Fair przyciągają kupujących jakością i różnorodnością oferowanych produktów

01.09.2014, 12:42aktualizacja: 01.09.2014, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KANTON (Chiny), 1 września 2014 r. /PRNewswire/ - Chiny od dawna twierdziły, że spór palestyńsko-izraelski należy rozwiązać na drodze negocjacji i porozumienia, a nie przemocy. W tym duchu na największych w Chinach targach handlowych Canton Fair od zawsze spotykali się biznesmeni zarówno z Palestyny, jak i Izraela.

Dla przedsiębiorców z Palestyny, a szczególnie tych działających w strefie Gazy, obecność na targach Canton Fair może być nie lada wyzwaniem, ponieważ czasami zmuszeni są oni podróżować tunelami. Artiya - jeden z kupców pochodzących z Gazy, który pojawił się w kwietniu na Canton Fair, jest na to przykładem. Aby zakupić materiały budowlane i armaturę mieszkaniową przybył on na targi wydostając się z Gazy przez tunele wykopane przy granicy z Egiptem, a dopiero potem wsiadając w samolot do Chin. Po zamówieniu wszystkich towarów na Canton Fair, Artiya dokonał płatności i wysyłki przez pośredników na Bliskim Wschodzie. Jego partnerzy handlowi po obydwu stronach granicy, przebiegającej przez Gazę, zajmą się następnie transportem towarów na zamknięty obszar przez tunele, nierzadko wyposażeni w latarki i wózki kolejowe.

Canton Fair jest ważnym źródłem zaopatrzenia dla przedsiębiorców z Bliskiego Wschodu, którzy ceniąc sobie jakość i szeroką ofertę produktów regularnie pojawiają się na tych najbardziej prestiżowych chińskich targach. Inny z palestyńskich biznesmenów, który zastrzegł sobie anonimowość, stwierdził że przybył na targi z trzema innymi kolegami z innych branży. Podróżując wspólnie celem zaoszczędzenia pieniędzy, odwiedzili razem różne przestrzenie wystawowe i wrócili bardzo zadowoleni z jakości i cen oferowanych produktów. Stwierdził on, że chiński konsul systematycznie odwiedza palestyńskie miasto Hebron, dzięki czemu uzyskanie wiz nie było dla nich problemem. Pomimo wielu przeszkód w prowadzeniu działalności handlowej w Palestynie i Gazie, kupujący z optymizmem czekają na kolejną edycję targów.

Mahendra Bhatia, właściciel Evergrow International z Królestwa Bahrajnu, który już od 15 lat pojawia się na Canton Fair, stwierdził: "Canton Fair to bardzo ważne wydarzenie. Chiny są największym źródłem produktów i usług na świecie. Gdybym nie pojawił się tam przez rok lub dwa przestałbym być konkurencyjny".

Tegoroczna, 116. edycja chińskich targów importu i eksportu (CIEF) rozpocznie się 15 października i będzie okazją do ponownego spotkania się starych przyjaciół oraz poznania nowych z całego świata.

Więcej informacji dostępnych jest pod podanym adresem: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.asp

Źródło: The Canton Fair

KONTAKT:

Wu Xiaoying

tel. +86-20-8913 8628

e-mail: xiaoying.wu@cantonfair.or

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.09.2014, 12:42
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ