Newsletter

Pylontech i BloombergNEF wspólnie publikują białą księgę poświęconą ogólnoświatowemu rynkowi magazynowania energii w budynkach mieszkalnych

29.11.2023, 09:05aktualizacja: 29.11.2023, 09:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Pylontech
PR Newswire/ Pylontech

SZANGHAJ, 28 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółki Pylontech i BloombergNEF (BNEF) wspólnie zrealizowały znaczący etap w rozwoju branży magazynowania energii, publikując szczegółową białą księgę zatytułowaną „Skalowanie rynku magazynowania energii w budynkach mieszkalnych”. Wydarzenie to odbyło się 27 listopada na szczycie BNEF w Szanghaju. Podjęte wspólnie działania potwierdzają bliskie partnerstwo pomiędzy oboma podmiotami, jednocześnie podkreślając ich wspólne zaangażowanie w rozwój sektora energetycznego i wkład w globalne inicjatywy związane z transformacją energetyczną.

Na przestrzeni ostatnich lat branża magazynowania energii dla gospodarstw domowych odnotowała dynamiczny wzrost. Aktualne pozostają jednak kwestie związane z wyborem produktów, łańcuchem wartości w branży, a także regułami i modelami biznesowymi, które pozwolą właścicielom akumulatorów w budynkach mieszkalnych na wykorzystanie wartości elastyczności sieci, którą mogą zapewnić. Biała księga szczegółowo analizuje te kwestie, dostarczając wnikliwych spostrzeżeń poprzez analizę obecnego stanu rynku mieszkaniowego i prognozowanie przyszłego rozwoju.

Dokument ten przedstawia kompleksową analizę wartości domowych magazynów energii w kontekście licznych aspektów. Oprócz zapewnienia użytkownikom korzyści ekonomicznych i umożliwienia im autonomicznego zarządzania energią, domowe magazyny energii, jako integralny element energetyki rozproszonej, mogą świadczyć podstawowe usługi dla systemu elektroenergetycznego. Rozwiązanie to wspomaga społeczeństwo w poszukiwaniach coraz bardziej efektywnych metod zarządzania energią, ostatecznie tworząc elastyczną, stabilną i niezawodną nową sieć energetyczną.

Biała księga koncentruje się na znaczeniu międzynarodowej współpracy w ramach branżowego łańcucha wartości. Niektóre chińskie przedsiębiorstwa zagwarantowały sobie długoterminową przewagę technologiczną i produkcyjną w zakresie takich technologii jak ogniwa akumulatorowe, moduły akumulatorowe, systemy BMS i wiele innych. Z drugiej strony, część miejscowych jednostek zagranicznych dysponuje zwiększonymi możliwościami wdrożeniowymi, co pozwala im oferować usługi agregacji i handlu energią. Współpraca między takimi podmiotami pozwala uzyskać komplementarne korzyści, maksymalizując wartość magazynowania energii w budynkach mieszkalnych.

Pylontech, pionier w branży z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, zyskał międzynarodowe uznanie, szczególnie w sektorze magazynowania energii w budynkach mieszkalnych. BloombergNEF to renomowany dostawca usług badawczych specjalizujący się w analizie przyszłych trendów energetycznych. Ich wzajemne działania na rzecz publikacji ogólnoświatowej białej księgi poświęconej magazynowaniu energii w budynkach mieszkalnych pozwoliły na uzyskanie szczegółowych informacji dla branży, wspierając innowacje i współpracę, tym samym wspólnie przyczyniając się do rozwoju zrównoważonego globalnego rynku magazynowania energii w budynkach mieszkalnych.

Dokument dostępny jest tutaj: https://bit.ly/3sPhVRo 

BloombergNEF

BloombergNEF (BNEF) jest strategicznym przedsiębiorstwem badawczym zajmującym się międzynarodowymi rynkami towarowymi i przełomowymi technologiami wspierającymi przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Specjaliści BNEF oceniają możliwości dostosowania sektorów energetyki, transportu, przemysłu, budownictwa i rolnictwa na potrzeby transformacji energetycznej. Zespół analityczny BNEF oferuje wsparcie specjalistom ds. handlu towarami, strategii korporacyjnej, finansów i polityki w nawigowaniu zmianami i wykorzystywaniu nadarzających się okazji.

Pylontech

Firma Pylontech (kod giełdowy: 688063) została założona w 2009 roku jako wyspecjalizowany dostawca systemów magazynowania energii w akumulatorach, stając się w 2020 roku pierwszą notowaną na giełdzie spółką w Chinach, której głównym przedmiotem działalności jest magazynowanie energii. Pylontech, wykorzystując zaawansowane możliwości badawczo-rozwojowe i wszechstronną specjalizację produkcyjną, integruje łańcuch przemysłowy obejmujący ogniwa, systemy zarządzania akumulatorami oraz integrację systemów. Oferowane produkty i rozwiązania są obecne w ponad 80 krajach i regionach, z powodzeniem wdrażając ponad milion systemów magazynowania energii. W 2022 r. Pylontech został sklasyfikowany przez S&P Global Commodity Insights jako największy dostawca systemów magazynowania energii w akumulatorach.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2286663/1.jpg 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2286664/2.jpg 

Źródło: Pylontech

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2023, 09:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ