Newsletter

PZU SA: Grupa przyspieszy realizację strategii i pozostanie spółką dywidendową (komunikat)

23.03.2017, 21:09aktualizacja: 23.03.2017, 21:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PZU SA informuje:

Grupa Kapitałowa PZU zapewni skuteczną realizację Strategii do 2020 roku. Jej kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost. Priorytetem są też transakcje i projekty na rynku bankowym. Poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy organami Spółki, co zwiększy efektywność działań PZU. Spółka potwierdza realizacje przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej.

- PZU realizuje strategię rozwoju Grupy do 2020 rok, w której tworzeniu jako członek Komitetu Strategii Rady Nadzorczej, aktywnie uczestniczyłem. Zgodnie z nią Spółka dąży do wzrostu rentowności biznesu ubezpieczeniowego oraz rozwoju innowacyjnych narzędzi w zakresie obsługi klienta i zarządzania. Realizowane są też ważne inicjatywy wzrostowe w obszarze Zdrowia oraz Inwestycji. W każdym z tych obszarów kryje się ogromny potencjał rozwoju, który chcemy wyzwolić. Najwyższą wagę mają dla nas transakcje i projekty na rynku bankowym, które PZU będzie skutecznie rozwijać.

Jestem też przekonany, że poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy poszczególnymi organami Spółki. W szczególności będziemy się koncentrowali na zbudowaniu zrozumienia i zaufania pomiędzy Zarządem PZU a Radą Nadzorczą, ponieważ w tej materii powstały zastrzeżenia, skutkujące wczorajszą decyzją o zmianach w Zarządzie PZU – powiedział Marcin Chludziński, p.o. prezesa PZU S.A.

Zgodnie z założeniami strategii, PZU rozwija działalność w Polsce i na tych rynkach zagranicznych, gdzie jest już obecne. Priorytetowy jest ambitny kierunek działań na rynku bankowym oraz finalizacja – realizowanej wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju – transakcji nabycia udziałów banku Pekao SA. Poszerzenie współpracy ze startupami i VC przyczyni się natomiast do stworzenia jednej z najbardziej innowacyjnych grup finansowych w Europie oraz rozwoju polskiej gospodarki.

PZU jest jednym z kluczowych komponentów systemu stabilności finansowej w Polsce, dlatego wzmacniane oraz rozwijane będą działania służące budowaniu trwałej wartości dla naszych akcjonariuszy, przyjaznego otoczenia pracy dla pracowników oraz stałej poprawy jakości usług dla klientów z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przedstawiona akcjonariuszom polityka dywidendy będzie realizowana – podkreśla Marcin Chludziński.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ agzi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.03.2017, 21:09
Źródło informacji PZU SA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ